Haberler

Alman Bild gazetesinden NATO Zirvesi analizi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Süperman yapıp övgüler dizdiler

Abone Ol

NATO Liderler Zirvesi'nde dikkat çeken liderlerden biri olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman Bild gazetesinin haberinde yer aldı. Haberde, "Erdoğan'ın dahil olmadığı bir küresel siyasi kriz neredeyse yok gibi" ifadesine yer verildi.

Litvanya'da gerçekleştirilen NATO Liderler Zirvesi'nde birçok önemli karar alındı, İsveç'e NATO yolunun açılması gibi birçok önemli konunun merkezinde ise Türkiye yer aldı. Bu da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı dünya basınının manşetlerine taşıdı. Alman Bild Gazetesi Erdoğan'ı "Süpermen" montajıyla manşete taşıdı. Haberde, "Erdoğan şimdi Süpermen mi? Erdoğan'ın dahil olmadığı bir küresel siyasi kriz neredeyse yok gibi. NATO'nun yeni güçlü adamı" ifadeleri yer aldı.

GÜÇ VURGUSU YAPTILAR

"Erdoğan şimdi Süpermen mi?" başlıklı haberde, Erdoğan için Süpermen görseli kullandı. Filipp Piatov imzalı yayınlanan makalede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın NATO Liderler Zirvesi'ndeki rolüne yer verildi. Makalede Erdoğan için "NATO'nun yeni güçlü adamı" vurgusu yapıldı.

Alman Bild gazetesinden NATO Zirvesi analizi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Süperman yapıp övgüler dizdiler

"BİR ŞEY ALMADIĞI ANLAŞMA YOK"

Makalenin devamında, "Erdoğan'ın müdahil olmadığı küresel bir siyasi kriz yok denecek kadar az. Katılmadığı bir karar yok denecek kadar. Bir şey almadığı bir anlaşma yoktur. Erdoğan Ukrayna'ya insansız hava araçları ve diğer askeri teçhizat sağlarken, aynı zamanda Moskova ile Kiev arasında Karadeniz üzerinden tahıl anlaşmaları yapıyor" ifadeleri kullanıldı.

"TÜM ANLAŞMAZLIKLARIN ARASINDA ROL OYNUYOR"

Bild gazetesi makalede, Siyaset Profesörü Peter Neumann'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili görüşlerine yer vererek Erdoğan'ın bu gücü nereden aldığı soruldu. Neumann'ın yanıtı ise "Birçok jeopolitik ağın merkezinde yer alıyor. Tüm anlaşmazlıkların arasında rol oynuyor ve bundan büyük güç alıyor" oldu.

"İÇ POLİTİKADA EN GENİŞ MANEVRA ALANINA SAHİP LİDER"

Siyaset Bilimci Thomas Jäger ise "Türkiye Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin jeopolitik önemini biliyor ve bunu dış politikasında her tarafta kullanıyor. Batı'daki en güçlü Devlet Başkanı ABD Başkanı Joe Biden olsa da Erdoğan NATO devlet başkanları arasında iç politikada en geniş manevra alanına sahip" dedi.

Gözde Nur Bayar
Haberler.com - Dünya

Bild Gazetesi Litvanya Almanya Politika Dünya Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?

Yorumlar (4)

minor:

Pohpohluyorlar bence, Istediklerini aldilar daha da alacak seyleri var sanirim

Yanıtla3289Yayından Kaldır
Vatan Aşığı:

Yani Sn Cumhurbaşkanım, burda muhalefete yaşattığın travma yetmezmiş gibi… Helal olsun sana ne diyim :))))

Yanıtla7172Yayından Kaldır
Vatan Aşığı:

Tamer topaloğlu, ne zaman yorum yazmışsın bilmiyorum ama inşallah yazdığım cevabı okursun. Biz reisimize gözü kapalı bir şekilde güveniyoruz. Zaten öyle olmasa adı “ güven “ olmazdı. Dolayısıyla ha kör olmuşsun ha gözü kapalı bir şekilde arkana bile bakmadan güvenmişsin :)

20Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title