Domino's Pizza'nın Sahibi Katolik Şehri Kurdu
Haberler » Dünya » Haber

Domino's Pizza'nın Sahibi Katolik Şehri Kurdu

Dünyanın Dört Bir Yanına Yayılan "Dominos Pizza" Pizza Lokantaları Zincirinin Kurucusu ve Milyarder İşadamı Tom Monaghan'ın Yaşamı Boyunca Rüyasını Gördüğü "Tanrı Kenti" Nihayet Gerçekleşti.

Domino's Pizza'nın Sahibi Katolik Şehri Kurdu

Dünyanın dört bir yanına yayılan "Dominos Pizza" pizza lokantaları zincirinin kurucusu ve milyarder işadamı Tom Monaghan’ın yaşamı boyunca rüyasını gördüğü "Tanrı Kenti" nihayet gerçekleşti.

Katolik inançları çok güçlü olan Tom Monaghan, Florida Eyaleti’nin kuzeydoğu ucunda 11 bin haneli "Ave Maria" adında bir kent kurdu. Ave Maria, bir büyük Katolik Kilisesi ile Katolik Üniversitesi’nin hemen yanında yer alıyor.

70 yaşındaki Tom Monaghan, kapılarını açarak medyaya tanıtılan Ave Maria için, "Elimde var olan herşeyi buraya döktüm. Sadece paramı değil hayatımı da" dedi. Tom Monaghan’ın rüyası, büyük bir Katolik Kilisesi ve bir Katolik Üniversitesi’nin yakın çevresinde sıkı Katolik inançlara sahip insanların birarada yaşamasıydı.

Ave Maria’da seks dükkanları olmayacak ve pornografik malzeme satılmayacak. Dükkan sahiplerinden, şart olarak getirilmemekle birlikte, prezervatif veya diğer doğum kontrol malzemelerini satmamaları isteniyor.