Zabıta kağıt toplayan çocuğu tokatladı! Sosyal medya ayaklandı

Zabıta kağıt toplayan çocuğu tokatladı! Sosyal medya ayaklandı

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Sanat Sokağı'nda üzerinde zabıta yeleği bulunan bir kişi, kağıt toplayan çocuğa tokat attı. Belediyeden yapılan açıklamada kişinin zabıta olmadığı ve geçici süreyle görev yaptığı bildirildi. Sosyal medyada ise görüntülere çok sert tepkiler geldi.

Zabıta kağıt toplayan çocuğu tokatladı! Sosyal medya ayaklandı

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Sanat Sokağı'nda üzerinde zabıta yeleği bulunan adam, sokakta kağıt toplayan çocuğun üzerine yürüyüp tokat attı. Sosyal medyada yayılan görüntülere tepkiler yağması üzerine belediye açıklama yaptı. Belediyeden yapılan açıklamada tokat atan kişinin belediye bünyesinde zabıta olmadığı ve geçici süreyle görev yaptığı aktarıldı. Görüntülere tepkiler ise çığ gibi büyüdü. Vatandaşlar çocuğa sahip çıkarak, tokat atan adamın cezalandırmasını istedi.

BELEDİYE: GEÇİCİ OLARAK ÇALIŞIYOR

Orta Doğu News haber sitesinin servis ettiği görüntülerde küçük çocuğun adamın tokatının etkisiyle yere çömelip kendini korumaya çalıştığı görülüyor. Sosyal medyada görüntülere tepkilerin gelmesi üzerine belediye açıklama yaptı. Belediyeden yapılan açıklama şu şekilde: Birtakım sosyal medya hesaplarında Diyarbakır'da, kâğıt toplayan bir çocuğa tokat atan ve zabıta olduğu iddia edilen bir şahsın görüntüsünün paylaşıldığı tespit edilmiştir. Konu ile ilgili olarak yapılan çalışmalar sonucunda kişinin zabıta görevlisi olmadığı, önceki dönemlerde toplum yararına çalışma programı kapsamında Büyükşehir Belediyemizde geçici olarak çalıştığı ancak hâli hazırda Büyükşehir Belediyemizle herhangi bir ilişiğinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Bir çocuğa uygulanan ve kabul edilemez olan bu şiddetin sorumlusu kişi hakkında emniyet birimlerimizin tahkikatı başlatılmış olup gelişmelerden ayrıca bilgi verileceği hususu; Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Görüntülerin sosyal medyada yankı bulmasıyla vatandaşlar sert tepki gösterdi. Tokat atan kişinin bulunmasını isteyenler, en ağır cezanın verilmesini talep etti.

YORUMLAR (87)

 • ÇARPITMAYIN:
  1- Adam zabıta değil esnafın parayla tuttuğu ve oralara sahip çıkması için tutulan biri 2- Emniyet gereğini yaptı 3- Konu ile ilgili hiç bir şey bilmeyenler bile zabıta diyip kayyuma yükleniyorlar siyaseti bırakın artık size bugüne kadar ne kazandırdı 4- Sosyal medya insanları birbirine düşürmekten başka birşey değil yalan haberler çarpıtma haberler...
 • ENDE SEMA NUR:
  Tokat Olayini Kınıyorum Fakat Bu Çöp Toplama Işine de Derhal Bir Düzenleme Gelmeli Çoluk Çocuk Ust Baş Pislik Icinde O Çöpleri Karıştırıyorlar Poşetleri Yirtip Çöplerin Etrafa Daha Fazla Kirletmesine Koku Yaymasina Sebeb Oluyorlar.Her Şeyi Geçtim Hastalik Yayar Yahu ! O Çöp Konteynırlari Neden Var Çöpleri Muhafaza Icin Demi ? Ama Bunlar Işe Yarayanlari Toplarken Copleri Her Tarafa Dağıtıyorlar Görseli Soylememe de Gerek Yok Sanirim
 • BİR:
  Çocukken bayram öncesi kaldırımda kutunun içerisine on kadar çocuk kazagi satan adamın zabıta kutusunu ayağıyla ezdi kıyafetlerinide zabıta arabasına koymuştu adam ağlamisti bende gizli gizli aglamistim bi zabita görsem aklima gelir nedense hiç sevmem bu mesleği
 • ESRA:
  Diyarbakirliyim çevredekilerin tepkisizligine o kadar üzüldümki şaşirdimki ne ara böyle oldunuz insanlık merhametiniz nerede yazıklar olsun görüpte engel olmayanlara insanlık ölmüş.
 • MİSAFİR:
  Eminim önceki belediyenin elemanları daha iyi davranırdı çocuğa(!) Çocuğu oradan alıp dağa gönderirlerdi(!). . .
 • KAYYUM MU DEMİŞ:
  Kayyum mu, sokakta kağıt toplayan çocukları tokatlayın demişşşş. . .
Tüm 87 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.