Diyarbakır'da Sanat Günleri - Haberler
Haberi Paylaş

Diyarbakır'da Sanat Günleri

Temsilci - Güncel
Diyarbakır'da Sanat Günleri

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Aram Tigran Kent Konservatuarı öğrencilerinin yıl sonu etkinlikleri başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı'na bağlı Aram Tigran Kent Konservatuarı "Haydê Amed Roj Roja Hunerê ye" (Haydi Amed Gün Sanat Günüdür) sloganıyla yaptıkları etkinlikler ilgiyle devam ediyor.

Etkinlikler, Konservatuarın Resim Bölümü öğrencilerinin yağlı boya resimlerinin bulunduğu sergiyle açıldı. Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu'ndaki sergiye katılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, eserlerin sahibi Murat Aşkın, Medya Boz, Esin Aslan, Emrah Önerarı, Göksel Birtane, Ebru Bircan, Beritan Bulut, Semra Atlı ve Aydan Diril'i tebrik etti.

Verilen kokteylin ardından Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda Müzik Bölümü öğrencilerinin konseri yapıldı. Çok sayıda kişinin ayakta izlediği konserde Sanatçı Egide Cimo, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Muharrem Cebe, Kültür ve Turizm Müdürü Cevahir Sadak Düzgün ve öğrencilerin aileleri konserde kendilerini yalnız bırakmadı.

Ayfer Düzdaş'ın konuk sanatçı olarak katıldığı konserde; Ali Tekbaş, Ayşe Bakır, A. Mecit Yılmaz, Bedran Tekok, Ceylan Çetik, Çınar Yurtsever, Derya Deniz, Devrim Demir, Doğan Demir, Hasret Karataş, Kadir Doğru, Selda Işık, Şükran Kan ve Yasemin Yıldız şarkılarını seslendirdi. Gecenin sonunda Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, sanatçıları çiçek ve plaket vererek kutladı.

Temsilci - Güncel

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Derya Demir, Murat Aşkın, Aram Tigran, Kültür Sanat, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title