Zabıta müdürünün dikkati, dilencinin foyasını ortaya çıkardı

Zabıta müdürünün dikkati, dilencinin foyasını ortaya çıkardı

Mersin'de engelli rolü yaparak insanların manevi duygularını sömüren dilencinin bacağına sardığı sargı bezinin içinden dilenerek topladığı paralar çıktı. Zabıta müdürünün, "Sen engelli değilsin, insanları kandırıyorsun" tepkisine, ısrarla "Kalçam sakat" yanıtını veren dilencinin 2 saatte 56 lira topladığı öğrenildi.

09.06.2020 10:06 | Son Güncelleme: 09.06.2020 11:17

Koronavirüs salgınına karşı iş yerlerini denetleyip, esnafa ve vatandaşlara maske dağıtan Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kuvva-i Milliye Parkı civarında, sol bacağı sarılı ve koltuk değnekli bir şahsın dilendiğini gördü. Zabıta Müdürü Ufuk Sivaslıoğlu'nun talimatı ile dilencinin yanına giden ekipler, yaptıkları ilk kontrol ve gözlemler sonucu, şahsın bedensel engelli olmadığını, sadece sol bacağını sargı beziyle sardığını ve koltuk değneği taşıdığını tespit etti.

2 SAATTE 56 LİRA PARA TOPLADI

Zabıta Müdürü Sivaslıoğlu'nun, "Sen engelli değilsin, insanları kandırıyorsun" tepkisine, ısrarla "Kalçam sakat" yanıtını veren dilencinin engelli olup olmadığının anlaşılması için bacağından çıkarılan sargı bezinin arasından, sadece 2 saatte dilenerek elde ettiği 56 lira para çıktı.

VATANDAŞLAR ŞAŞKINLIKLARINI GİZLEYEMEDİ

57 yaşındaki Lütfi D'nin dilenerek topladığı paraları sol bacağına sardığı sargı bezinin içerisine sakladığına tanık olan civardaki vatandaşlar da şaşkınlıklarını gizleyemezken bazı vatandaşlar, dilencilere yönelik denetimleri nedeniyle zabıta ekiplerine teşekkür etti.

Zabıta müdürünün dikkati, dilencinin foyasını ortaya çıkardı

TOPLADIĞI PARALARA EL KOYULDU

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koltuk değneği kullanarak kendisini bedensel engelli gibi gösteren şahıs hakkında yasal işlem başlattı ve topladığı paralara da tutanakla el koydu. Zabıta yetkilileri, vatandaşların dini ve vicdani duygularını sömüren kişilere itibar etmemelerini istedi.

Zabıta müdürünün dikkati, dilencinin foyasını ortaya çıkardı

Kaynak: İHA

Haber Yorumları (13)
CEVOLİ: Dilenciye para vermeyn. İhtiyacı olana devlet zaten gereken desteği veriyor.
SERHAT: İnşallah hergün trafik ışıklarında dilenip trafiği tehlikeye atan suriyelilerede bir çözüm bulunur
FULEYMAN: dileci hangi dilde konusuyordu anlayamadim
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title