Dick Cheney Haberleri

Dick Cheney haber, Dick Cheney son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dick Cheney - 13.08.2021
Son dakika haber | Washington Post: ABD'li yetkililer Afganistan'daki savaş hakkında gerçeği söylemediler
Makalede, Bush yönetiminde başkan yardımcılığı yapan Dick Cheney'in 2007'de Afganistan'daki ABD askerlerini ziyareti sırasında, gizli olduğu Bagram bölgesinde bulunduğu bilgisinin sızdırıldığı ve Taliban'ın hedefi olmaktan zor kurtulduğu gibi detay bilgiler de yer aldı.
Dick Cheney - 14.05.2021
Cumhuriyetçilerin Temsilciler Meclisi'ndeki yeni 3 numaralı ismi Trump'a yakın Elise Stefanik oldu
Aynı zamanda eski ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin kızı olan Liz Cheney, Trump'ın "seçimlerde hile var" şeklindeki açıklamalarının doğru olmadığını ifade etmiş ve 6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla Trump'ı suçlayan açıklamalar yapmıştı.
Dick Cheney - 12.05.2021
ABD'de Cumhuriyetçilerin 3 numaralı ismi Cheney, Temsilciler Meclisindeki parti görevinden alındı
Aynı zamanda eski ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in kızı olan Liz Cheney, Trump'ın "seçimlerde hile var" şeklindeki açıklamalarının doğru olmadığını ifade etmiş ve 6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla Trump'ı suçlayan açıklamalar yapmıştı.
Dick Cheney - 18.03.2021
ABD'de Biden-Blinken dış politikası şekillenirken Trump dönemi devam ediyor
Trump karşıtı Cumhuriyetçi temsilciler ve senatörler kınanıp yalnızlığa itiliyor Wyoming Temsilcisi Cumhuriyetçi Liz Cheney etrafında kopartılan kıyamet de Trump meselesinin derinliğini yansıtıyor. Liz Cheney, kendisi de Temsilciler Meclisi aracılığıyla ulusal siyasi şöhrete ulaşan eski ABD Başkan Yardımcısı ve Irak işgalinin mimarı Dick Cheney'in kızı.
Dick Cheney - 04.01.2021
Son dakika haber | ABD'nin 10 eski savunma bakanından "ordu seçim sonuçlarına karışmasın" uyarısı
Washington Post gazetesinde yayımlanan ortak mektuba ABD'li eski savunma bakanları Ashton Carter, Dick Cheney, William Cohen, Mark Esper, Robert Gates, Chuck Hagel, James Mattis, Leon Panetta, William Perry ve Donald Rumsfeld imza attı.
Dick Cheney - 10.09.2019
Eski CIA ajanı Kongre'ye aday oldu
16 sene önce deşifre olduğu gerekçesi ile CIA'dan ayrılmak zorunda kalan eski CIA ajanı Valerie Plame ABD Kongresi'ne aday oldu. Plame kendisini tanıtmak ve adaylığını duyurmak içinse aksiyon filmlerini aratmayan bir video klip hazırladı. Hazırladığı filimde Irak, İran, Suriye gibi pek çok stratejik noktada görev aldığını belirten Palme, 2003 yılında dönemin Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin özel kalem müdürü Scooter Libby'nin, eşinden intikam almak için kimliğini ifşa ettiğini söyledi.
Dick Cheney - 20.03.2019
Ilhan Omar'dan ABD'nin Irak İşgaline Tepki
Omar, "söyledikleri yalanlarla" işgale ortam hazırlayanların sorumlu tutulması gerektiğini belirterek şunları kaydetti: "Başkan George Bush, Ekim 2002'de, Saddam Hüseyin'in kitlesel biyolojik silahlar bulundurduğunu söyledi. Bu yalandı. (Dönemin ABD Başkan Yardımcısı) Dick Cheney, defalarca 9/11 saldırılarının faillerinin Irak istihbaratıyla görüşme yaptığını söyledi.
Dick Cheney - 23.02.2019
91. Akademi Ödülleri" Yarın Gece Sahiplerini Bulacak
Bradley Cooper'ın ilk yönetmenlik denemesi olan, senaryosunu Will Fetters ve Eric Roth ile yazdığı müzikal romantik drama "Bir Yıldız Doğuyor" filmiyle ABD'de 2001-2009 arasında başkan yardımcısı görevini üstlenen Dick Cheney'in hayatını işleyen "Vice" filmi 8 dalda aday oldu.
Dick Cheney - 14.01.2019
Eleştirmenlerin Seçimi "Roma"
Törende En İyi Erkek Oyuncu Ödülü Eski ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'i canlandırdığı "Vice" filmindeki rolüyle Christian Bale'ye verilirken, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, "Nobel Adayının Karısı" filmindeki rolüyle Glenn Close ve "Bir Yıldız Doğuyor" filmindeki rolüyle Lady Gaga arasında paylaştırıldı.
Dick Cheney - 23.08.2018
Trump İstihbarat Kuruluna İsrail Yanlısı İsmi Getirdi
İsrail'in Jerusalem Post gazetesinde yer alan habere göre Trump, daha önce eski Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in ulusal güvenlik danışman yardımcılığını yapan Samantha Ravich'i, İstihbarat Danışma Kurulu (PIAB) Başkan Yardımcılığına getirdi.
Dick Cheney - 21.03.2018
İsrail'den 11 Yıl Sonra Gelen İtiraf
Suriye'nin kuzeydoğusundaki nükleer santralin imhasına nasıl karar verildiği ile ilgili haberlerin yabancı basında detaylı olarak yayımlanması ve eski ABD Başkanlarından George W. Bush'un ve ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin basılan hatıralarında yer almasına rağmen IDF'nin, haberin İsrail'in basınında yayımlanmasına bugüne kadar ambargo koyduğu ve ancak şimdi bu haberin yayımlanmasına izin verdiği kaydedildi.
Dick Cheney - 21.07.2017
Trump, Bass'ı Kabil Büyükelçiliğine Aday Gösterdi
Syracuse Üniversitesi'nden mezun olan Bass, 2004-2005 yıllarında da dönemin ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin Avrupa ve Avrasya konularında özel danışmanı olarak görev yapmıştı.
Dick Cheney - 16.03.2016
Analiz - Batı "Kaderini" Oyluyor
Siyasi tarihte benzerine nadiren rastlanacak şekilde "kendi adayını engellemeye çalışan" Cumhuriyetçi Parti'nin önde gelen isimleri, "henüz iş işten geçmeden" Trump'ın başkanlık yolunu kesmeye gayret ediyor ancak geçen seçimde Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı olan Mitt Romney'nin Trump'ı ağır ifadelerle eleştirdiği basın toplantısı, Trump karşıtı ortak imzalı açık mektuplar ve reklam kampanyaları gibi girişimler genelde ters tepiyor. Üstelik partinin önemli figürlerinden eski başkan George W. Bush, yardımcısı Dick Cheney ve eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice gibi isimler henüz konuyla ilgili net bir tavır almış değil.
Dick Cheney - 19.12.2015
Dünyada 2015 Böyle Geçti (1)
1 Mart Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, Venezuela'yı ziyaret edecek Amerikan vatandaşlarına vize uygulanması kararı aldı. Venezuela, aralarında ABD Başkanı George W. Bush ile eski Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in de olduğu bazı siyasetçilerin ülkeye girişine yasak getirdi.
Dick Cheney - 09.12.2015
ABD'de Trump'a Tepkiler Büyüyor
Daha önce ABD Başkan Yardımcısı olarak görev yapmış Cumhuriyetçi Partili Dick Cheney ise katıldığı bir radyo programında, Trump'ın öne sürdüğü fikrin Amerika'nın savunduğu ve inandığı her şeye karşı olduğunu belirtti.
Dick Cheney - 02.12.2015
Aa Günün
(15.51) 22- İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), ABD yönetiminin, Merkezi Haber Alma Teşkilatı'nın (CIA) 11 Eylül saldırılarından sonra terör şüphelilerine uyguladığı işkence dolayısıyla eski başkanlardan George W. Bush ve yardımcısı Dick Cheney de dahil birçok yetkiliyi mahkemeye çıkartması gerektiğini belirtti.
Dick Cheney - 02.12.2015
Obama'ya "Cıa İşkencecilerini Yargıla" Çağrısı
İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), ABD yönetiminin, Merkezi Haber Alma Teşkilatı'nın (CIA) 11 Eylül saldırılarından sonra terör şüphelilerine uyguladığı işkence dolayısıyla eski başkanlardan George W. Bush ve yardımcısı Dick Cheney de dahil birçok yetkiliyi mahkemeye çıkartması gerektiğini belirtti.
Dick Cheney - 06.11.2015
Baba Bush'tan Oğlunun Kabinesindeki İki Kişiye Ağır Eleştiri
ABD'nin 41'inci Başkanı George Herbert Walker Bush, yıllar süren sessizliğinin ardından gündeme gelen biyografisinde, oğlu 43'üncü Başkan George W. Bush dönemini değerlendirdi ve o dönem yönetimde görev alan Dick Cheney ve Donald Rumsfeld hakkında çok sert açıklamalar yaptı.
Dick Cheney - 23.06.2015
ABD'ye CIA'nin Soruşturulması İçin Özel Savcı Çağrısı
ACLU İcra Direktörü Anthony Romero, Uluslararası Af Örgütü Genel Sekreteri Salil Shetty ve HRW İcra Direktörü Kenneth Roth'un imzaladığı mektupta, Adalet Bakanlığının Guantanmo'da gözaltında bulunanlarla  mülakat yapmadığı belirtildi. Mektupta, atanacak yeni savcının gözaltındakilere karşı "işkence teknikleri, cinayet, komplo, ve cinsel taciz gibi ciddi federal suçları"nı ve denizaşırı tutukevi ağını yeniden soruşturması talep edildi.  İşkenceler, Barack Obama'nın Başkanlığı Başkan George W. Bush'tan  devralmasının ardından sona erdi.  Eski Adalet Bakanı Eric Holder, 2009'da feshedilmiş programın bazı yönlerini araştırmak için John Durham'ı atadı. Suçlama ve davayla sonuçlanmayan soruşturmanın kapsamının çok sınırlı yapıldığı ileri sürüldü.  Dönemin ABD Başkanı George W. Bush ve Başkan Yardımcısı Dick Cheney, CIA'nın "gelişmiş sorgulama" tekniklerinin yasal olduğunu iddia ederken, Bush programda yer alan görevlileri "Amerika'yı korumaya çalışan vatanseverler" olarak değerlendirdi.
Dick Cheney - 03.03.2015
Venezuela ile ABD Arasındaki İlişkiler Kopma Noktasına Geldi
Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, eski ABD Başkanı George W. Bush, eski Başkan Yardımcısı Dick Cheney ve eski CIA Başkanı George Tenet'e ömür boyu ülkeye girme yasağı getirdi.
Dick Cheney - 17.02.2015
İsrail, Golan Tepeleri'nde Petrol Sondajına Başladı
Afek'in bağlı bulunduğu Amerikalı enerji şirketi Genie Energy'nin yönetim kurulunda ünlü medya patronu Keith Rupert Murdoch ve dünya finans devi Rothschild ailesinden Nathaniel Rothschild bulunuyor. Ayrıca şirketin danışmanları arasında eski Amerikan Başkan Yardımcısı Dick Cheney de yer alıyor.
Dick Cheney - 10.01.2015
Washington'da CIA'in İşkenceleri Protesto Edildi
Yaklaşık 60 kişinin katıldığı protestoda, göstericiler önce CIA Direktörü John Brennan'ın, daha sonra da CIA'in ortaya çıkan işkence raporları döneminde ABD Başkan Yardımcısı olan Dick Cheney'in evinin önünde toplandı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Dick Cheney Haberleri | Dick Cheney Kimdir - Haberler - Dick Cheney haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Dick Cheney kimdir, hayatı ve biyografisi. 11 Eylül saldırılarından 20 yıl sonra komplo teorileri hala gündemde.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 00:59:48. #1.14#

title