Denizli Adliye Önünde 3 Kişiyi Öldüren Zanlı Tutuklandı

Denizli Adliye Önünde 3 Kişiyi Öldüren Zanlı Tutuklandı

03.06.2017 16:57 | Son Güncelleme: 03.06.2017 16:57

Adliye önünde 3 kişiyi öldüren zanlı tutuklandıDENİZLİ Adliyesi önünde, boşanma davası çıkışı tabancayla eşi Şengül S. (Sezgince) (55) baldızı Fadime Boz (50) ve bacanağı Ali Avcu'yu (53) kurşun yağmuruna tutup öldüren Kemal S. (Sezgince) sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Adliye önünde 3 kişiyi öldüren zanlı tutuklandı

DENİZLİ Adliyesi önünde, boşanma davası çıkışı tabancayla eşi Şengül S. (Sezgince) (55) baldızı Fadime Boz (50) ve bacanağı Ali Avcu'yu (53) kurşun yağmuruna tutup öldüren Kemal S. (Sezgince) sevk edildiği adliyede tutuklandı. Adliyeye getirilişinde diğer baldızı ve öldürdüğü eşinin kızını hedef alan Kemal S., "Selma ve Gülhizar oğlumdan uzak dursun, bu kadar" dedi.

Denizli'de bir süredir ayrı yaşayan Kemal S. ve eşi Şengül S., dün (cuma) saat 11.30'da, Denizli 4'üncü Aile Mahkemesi'nde görülen, her ikisinin de ilk eşlerinden olan, birbirleriyle evli çocuklarının boşanma davasının duruşmasına katılarak tanıklık yaptı. Kemal S.'nin oğlu Mustafa S. ile Şengül S.'nin kızı Gülhizar S.'nin boşanma davasının ertelenmesinin ardından taraflar salondan çıktı. Bu sırada Kemal S., otomobilinden alıp geldiği tabanca ile adliye önünde eşi Şengül S. ile yanında bulunan baldızı Fadime Boz ve diğer baldızının eşi Ali Avcu'ya kurşun yağdırdı. Büyük panik yaşanırken, K.S. aynı tabancayı bu kez kendi başına dayayıp tetiğe bastı. Ancak mermi kalmadığı için tabanca ateş almadı. Bu sırada gelen polisler, üzerine atladıkları Kemal S.'yi etkisiz hale getirip, gözaltına aldı. Fadime Boz olay yerinde, Ali Avcu ve Şengül S. ise kaldırıldığı hastanede öldü.

3 KİŞİNİN KATİL ZANLISI TUTUKLANDI

Olayın ardından üzerine atlayan polisler tarafından yakalanıp, gözaltına alınan Kemal S. alınan ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. İfadesinde pişman olmadığını söylediği öğrenilen Kemal S., polisler tarafından adliyeye götürülürken, diğer baldızını ve eşinin kızını hedef alarak, "Selma ve Gülhizar oğlumdan uzak dursun, bu kadar" dedi. Nöbetçi sulh ceza hakimliği Kemal S.'yi tutuklandı.

CENAZELER YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİ

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp morgunda yapılan otopsi sonrası hayatlarını kaybeden Ali Avcu, Şengül S. ile Fadime Boz için Üçler Hilal Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine çok sayıda kişi katıldı. Öğlende kılınan cenaze namazları sonrası 3 kişinin cenazeleri Çakmak Mezarlığında yan yana toprağa verildi.

CHP'Lİ BASMACI, KADIN CİNAYETLERİNE DİKKAT ÇEKTİ

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı da kentte yaşanan olayın yazılı açıklama yaparak, "Yurdumuzun çeşitli bölgelerinde bir türlü önlenemeyen kadın cinayetleri bizleri üzüyor. Kadın cinayetleri 2016 yılında geçtiğimiz yıllara oranla daha da arttı. 2016'da 328 kadın hayatını kaybetti. 2017 yılında da cinayetler devam ediyor. Kadınların direnişi sayesinde önemli kazanımların da elde ediliyor ama yeterli değil. Daha fazlasının yapılması lazım. Kadın cinayetlerinin yanında yine en az o kadar önemli olan ve her yıl artarak devam eden kadın ve çocuk istismarlarının da önlenmesi gerekiyor. Bu anlamda da gerekli toplumsal bilinç ve refleks geliştirilmesi gerekiyor" dedi.

Denizli Adliye Önünde 3 Kişiyi Öldüren Zanlı Tutuklandı
Denizli Adliye Önünde 3 Kişiyi Öldüren Zanlı Tutuklandı
Denizli Adliye Önünde 3 Kişiyi Öldüren Zanlı Tutuklandı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title