Defne Joy Foster kimdir? Defne Joy Foster nereli, neden öldü? - Haberler
Haberi Paylaş

Defne Joy Foster kimdir? Defne Joy Foster nereli, neden öldü?

Haberler.com - Haberler | Gündem
Defne Joy Foster kimdir? Defne Joy Foster nereli, neden öldü?

Oyuncu, sunucu ve DJ olarak bilinen Defne Joy Foster ölüm nedeni merak ediliyor. İlker Yasin Solmaz ile olan evliliğinden Can Kılıç adında oğlu oldu. Defne Joy Foster nereli? Defne Joy Foster neden öldü? işte detaylar...

Defne Joy Foster oğlu kim uzun süre araştırıldı. Sihirli Annem dizisinin çılgın Eda'sı, 1975 yılında Adana'da doğdu. Babası İncilik üssünde görevli bir subaydı. İzmir'de eğitimini tamamlayan Defne Joy Foster, 2011 yılında hayatını kaybetti. Defne Joy Foster hayatı ve biyografisi.

Defne Joy Nayman Foster, 2 Eylül 1975 tarihinde İncirlik, Adana'da dünyaya geldi. Türk görüntü yönetmeni, oyuncu, sunucu ve eski DJ olarak bilinen Foster'ın annesi Türk Hatice Nayman'dır. NATO'da subay olan Amerikalı Steve Foster'ın kızı olarak doğdu. Çiftin boşanmasıyla Foster'ın babası memleketi Alabama'ya gitti ve Foster, annesiyle kaldı. Ortaokulu İzmir Alsancak Ortaokulu'nda okudu. 1992 yılında İzmir Fatih Lisesi'nden mezun oldu ve daha sonra eğitimini sürdürmedi.

Foster, ilk olarak 1996'da Kral TV VJ'i olarak ekrana geldi ve daha sonra çeşitli kanallarda müzik programı sunuculuğu yaptı. Sonrasında oyunculuğa başladı, uzunca bir süre Sihirli Annem adlı dizide Eda karakterini canlandırdı. Oyunculuğun yanında tekrar program sundu. tv8'de yayınlanan Bir İş İçin Lazım adlı programı Cemil Büyükdöğerli ile birlikte sundu. TRT programı olan Çeyiz Şov'u sundu. Ayrıca Kanal 7'de Zula adlı programın sunuculuğunu üstlendi. Son olarak Acun Ilıcalı'nın sunup, yapımını üstlendiği Yok Böyle Dans adlı programa yarışmacı olarak katıldı.

Foster, sette görüntü yönetmeni olarak çalışan ve burada tanıştığı İlker Yasin Solmaz ile 2008'de Assos'ta nikah masasına oturdu ve bu evlilikten 13 Haziran 2009'da Can Kılıç adında bir oğlu oldu. 2 Şubat 2011 tarihinde hayatını kaybeden Foster'in cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi. Ölüm nedeni uzun süre merak konusu olsa da 2014 yılında çıkan adli tıp raporunda ''Astım, alkol ve ilaçlar reaksiyon oluşturarak müşterek nedenle ölüme neden olmuş'' ifadeleri yer aldı.

1997: Ruhsar Konuk Oyuncu

2000: Beyaz Yalanlar Yardımcı Oyuncu

2000: Dadı Yardımcı Oyuncu

2003: Sihirli Annem Eda

2006: Selena Pandora

2007: Hayal ve Gerçek Yardımcı Oyuncu

Çeyiz Show

Çat Kapı

Bir İş İçin Lazım

NTV Yeşil Ekran

Uzman Avı

Zula

2002 : Altıncı His (Takım kaptanı)

2010-2011: Yok Böyle Dans (Yarışmacı)

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (8)
Defne:Bence alkolden ölmedi onu biri öldürdü. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ??
Mina:Allah rahmet eylesin inshalla mekani cennet olsun????
Bilinmez isim:Mekanı cennet olsun
500