Düğüne giden davetliler oynadı, cezayı düğün sahibi ödedi

Düğüne giden davetliler oynadı, cezayı düğün sahibi ödedi

Aydın'da sosyal mesafe hiçe sayılıp oyunlar oynanınca düğün sahibi cezadan kaçamadı. Gelin ve damadın yakınlarının çektiği videolar düğünden sonra sosyal medyadan paylaşılınca damadın babasına, müzisyene ve dört ayrı kişiye toplam 9 bin 900 lira ceza kesildi.

09.07.2020 17:56 | Son Güncelleme: 09.07.2020 22:05

Aydın'ın Karacasu ilçesinde gerçekleştirilen bir düğünde sosyal mesafeye uymadan göbek atıp eğlenmek 9 bin 900 liraya mal oldu. Düğünden sonra gelen 3 bin 150 liralık cezayla karşılaşan damadın babasının mutluluğu yarım kaldı. Gelin ve damadın yakınları, düğünü sosyal medya hesaplarından paylaşınca cezadan kaçamadı.

Karacasu'ya bağlı Ataeymir Mahallesi'nde yapılan bir düğünde gelin ve damat dışında misafirlerin piste çıkarak oynadıkları gerekçesiyle düğün sonrası 9 bin 900 lira ceza kesildi. Adem ve Alev Ünal çiftinin 8 Nisan 2020'de yapılacak düğünleri koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler gerekçesiyle uzun bir süre ertelendi. 1 Temmuz'dan sonra düğünlerin belirli şartlar altında serbest bırakılmasıyla çift 4 Temmuz'da düğünlerini gerçekleştirmek üzere hazırlıklarını yaptı. Gerekli izinlerin alınmasının ardından 4 Temmuz 2020'de Ataeymir Mahallesi cemiyet alanında saat 17.00 sıralarında düğün başladı. Düğünde gelin ve damat saat 21.00 gibi piste çıktı. Sık sık jandarmanın kontrol gerçekleştirdiği düğünde herhangi bir eksikliğe rastlanılmaması üzerine herhangi bir tutanak tutulmadı.

DÜĞÜNDEN SONRA GELEN CEZA İLE ŞAŞIRDILAR

Düğünden bir gün sonra jandarma ekipleri düğün sahibi Süleyman Ünal'ı karakola çağırıp sosyal medya hesaplarından paylaşıldığı belirtilen videoyu izleterek ceza kesti. Kaymakamlık tarafından onaylanan Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi uyarınca damadın babasına 3 bin 150, müzisyene 3 bin 150 lira olmak üzere sosyal mesafeye uymadan oynayan 4 ayrı kişiye de 900'er lira olmak üzere toplam 9 bin 900 TL'lik ceza muhataplara tebliğ edildi.

KAYMAKAM, KENDİ MEMURUNA DA 4 AYRI CEZA UYGULANACAĞINI SÖYLEDİ

Muhtarlar toplantısında düğünde kesilen cezalar hakkında konuşan Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley ise "Kararlıyız. Düğünlerde kesinlikle maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilecek. İhlalleri de affetmeyeceğiz. Düğünde kuralları ihlal edenlerden biri de benim memurum. Kronik hasta gece 10.00'dan sonra çıkamaz, sokağa çıkma yasağını ihlal, 4 aydır da kronik rahatsızlığı olduğu için izindeymiş. Müdüre talimat verdim, gerekeni yapması için. Maske takmamak, sosyal mesafeyi korumamak ve düğünde oynamaktan 4 ayrı ceza kesilecek" dedi.

Düğüne giden davetliler oynadı, cezayı düğün sahibi ödedi

Kaynak: İHA

Haber Yorumları (10)
...: AVM kafe spor salonlari lokantalar kapanmalidir
SD: her yerde millet dip dibe avmde denizde piknikte , fatura düğünlere kesiliyor.
MERKUS: Gariban dayıya kestin, kabul! Yasağı delmiş, cezasını da yemiş. Şu dirayetin çeyreğini sokakta gezen cengaverlere de uygulasanız da biz de görsek ne kadar kararlısınız. . . Yoksa sadece lafta kalıyor
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title