Davalının borcunu ailesine duyuran avukat ağır cezada yargılanacak

Davalının borcunu ailesine duyuran avukat ağır cezada yargılanacak

İstanbul Kartal'da davalının GSM firmasına olan borcunu tüm ailesine mesaj atarak duyuran ve bu şekilde davalının huzurunu bozan avukata dava açıldı.

15.06.2020 16:17 | Son Güncelleme: 15.06.2020 17:02

İstanbul Kartal'da ikamet eden davalı Yaşar B'nin bir GSM firmasına olan borcunu tüm ailesine mesaj atarak duyuran avukat hakkında iddianame düzenlendi.

Sabah'ın haberine göre; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat Suzan A'nın alacaklı vekili sıfatıyla, müşteki Yaşar B'nin müvekkiline herhangi bir borcu bulunmadığını ve şikâyetçi hakkında yürütülen icra takibinin itiraz üzerine durduğunu bildiği halde mesaj gönderdiği kaydedildi. Şüphelinin müştekinin yanı sıra borçla ilgisinin bulunmayan eniştesi, babası ile annesine mesaj attığı belirtildi.

GERÇEĞE AYKIRI MESAJLAR

"Sayın muhatap, … isimli GSM firmasına ait borcunuzun ihlali nedeniyle son olarak işlem yapılmadan anaparasından kapatabilmeniz adına yarın ayın son ödeme günüdür aksi hâlde Türk Ceza Kanununun 157 ve 158. maddelerince yarın 'alacaklıyı kasten zarara uğratmak ve taahhüdü ihlal' davası açılarak tarafınıza hapsen tazyik kararı alınacağını tebliğ ederiz" şeklinde çok sayıda gerçeğe aykırı mesajlar gönderdiği ya da büro çalışanlarını azmettirdiği tespit edilen avukat Suzan A.'nın müştekiyi rahatsız ettiği ifade edildi.

YARGILANACAK

Savcılık, şüpheli avukatın 'Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma' suçundan cezalandırılmasını talep etti. Şüpheli ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

Davalının borcunu ailesine duyuran avukat ağır cezada yargılanacak
Haber Yorumları (24)
AHMET: iyi olmuş diğerlerşne ders olur sanki hukuku sadece bu ülkede hukukçular biliyor öyle zanediyorlar onun arkasına sığınanlar özellikle icralık olaylarda insanların egemenliğine aile düzenine hukukuna kişiliklerine zaman zaman hakları olmadıkları halde hukuku aşarak baskı uygulamak aileyi birbirine kışkırtmak için manevralar yapıyorlar benim icralık borcumdan dolayı anne baba kardeş çocuklarımın herhangi birinler telefonlarını taciz ederek onları korkutmalarının hangi hukuki dayanağı var
CUMA BOZABA: İlhan adında bir avukat var. Oda GSM operatör avukatı telsim borç icra yoluyla ödendiği halde hala borcun var diye sürekli arıyor.
MADALET: İşte adalet. Kötüler lütfen insanlara kötülük etmek için yarışınız.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Davalının borcunu ailesine duyuran avukat ağır cezada yargılanacak - İstanbul
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.9.2020 17:49:57. #1.14#
title