Danimarkalı Kazazede Anne ve Oğlu, Ambulans Uçakla Ülkelerine Gönderildi

Danimarkalı Kazazede Anne ve Oğlu, Ambulans Uçakla Ülkelerine Gönderildi

Antalya'da Geçirdikleri Trafik Kazasından Sonra Hastane Masraflarını Ödemeyedikleri İçin Ülkesine Dönemeyen Danimarkalı Anne Heidi Hermansen ve 5 Yaşındaki Oğlu Mathias Hermansen'in Dramı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Devreye Girmesiyle Sona Erdi. Komada Olan 5 Yaşındaki Çocuğuyla Birlikte Özel Ambulans Uçakla Ülkesine Gönderilen Anne, Türk Yetkililere Eliyle Öpücük Göndererek Teşekkür Etti.

Danimarkalı Kazazede Anne ve Oğlu, Ambulans Uçakla Ülkelerine Gönderildi

Antalya'da geçirdikleri trafik kazasından sonra hastane masraflarını ödemeyedikleri için ülkesine dönemeyen Danimarkalı Anne Heidi Hermansen ve 5 yaşındaki oğlu Mathias Hermansen'in dramı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın devreye girmesiyle sona erdi. Komada olan 5 yaşındaki çocuğuyla birlikte özel ambulans uçakla ülkesine gönderilen anne, Türk yetkililere eliyle öpücük göndererek teşekkür etti.

Başbakan Erdoğan'ın talimatı ile anne ve oğlu Danimarka'ya götürmek amacıyla İstanbul'dan özel bir ambulans uçağı Antalya'ya geldi. Bu sırada ülkesine dönmek için hastanede hazırlık yapan Anne Hermansen, "Çok heyecanlıyım. Uzun süre sonra ülkeme gideceğim. Bizimle ilgilenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. Türkiye'yi çok seviyorum" dedi. Sağ kolunda ezilmeler bulunan anne ve komada olan 5 yaşındaki Mathias, 2 adet ambulans ile hastaneden çıkartılarak Antalya Havalimanı'na getirildi.

Hayati tehlikesi bulunan oğul Mathias, ambulanstan indirilerek uçağa bindirildi. Ardından sedye ile ambulanstan indirilen anne Heidi Hermansen, uçağa binerken eşi Mevlüt Yakas'a uzun süre sarılarak ağladı. Apronda bulunan bir arkadaşına da sarılarak gözyaşı döken Hermansen, uçağa binerken Türk yetkililere eliyle öpücük göndererek teşekkür etti. Eşi ve arkadaşlarının gözyaşları arasında Heidi ve Mathias Hermansen, doktorlar eşliğinde Danimarka'ya uçtu.

Apronda açıklamalarda bulunan havalimanından sorumlu Vali Yardımcısı Hayrettin Balcıoğlu, "Başbakanımızın devreye girmesiyle Danimarkalı aileye yardım eli uzattık. Başbakanımız ve Türk halkı bu konuya büyük duyarlılık gösterdi. Türk insanının ne kadar misafirperver olduğunu gösterdik. Umarız aile eski sağlığına kavuşur" dedi.

(SE-CE-OK-Y)

Kaynak: İHA