CHP'li Eski Milletvekilleri Ortak Bildiri Yayınlayarak Kurultay Çağrısında Bulundu

CHP'li Eski Milletvekilleri Ortak Bildiri Yayınlayarak Kurultay Çağrısında Bulundu

51 eski CHP milletvekili, ortak bildiri yayınlayarak kurultay çağrısı yaptı. Yapılan açıklamada parti olarak seçimlerde başarısız olunduğu vurgulandı.

CHP'de 24 Haziran seçimlerinden sonra ortaya çıkan 'Kurultay' sesleri giderek yükseliyor. TBMM'nin 22. ve 23. döneminde CHP'den milletvekili olan ve aralarında Ejder Malik Özdemir, Onur Öymen ile Fatih Atay'ın da bulunduğu 51 milletvekili, 24 Haziran seçiminin ardından CHP'de yaşanan kurultay tartışmalarına ilişkin ortak bir basın açıklaması yaptı.

"HİÇBİR LAF CAMBAZI BUNU GİZLEYEMEZ"

Mevcut yönetimin onca seçimden sonra bir kez daha başarısız olduğu vurgulanan açıklamada, "Hiçbir laf cambazı bunu gizleyemez. O nedenle bu genel başkan ve yönetimin artık en kısa sürede değiştirilmesi gerekmektedir. Ayak sürümeye gerek yoktur" değerlendirilmesinde bulunuldu.

Açıklamada, CHP geleneklerinin de bunu dayattığına işaret edilerek, örgüt ve partiye gönül veren insanların umutsuzluğunun CHP yönetiminde bir değişimle giderileceğine inanıldığı vurgulandı.

Olası erken yerel seçim tartışmalarına da değinilen açıklamada, bu seçime de mevcut yönetimle gidilmesi halinde sonucun tam bir hüsran olacağı savunuldu.

"TEK MEŞRU YOL KURULTAY"

Bir değişim gerçekleştirilip, yeniden umut ve heyecan yaratılmaması durumunda ülke ve partinin ağır bedeller ödeyeceği öne sürülen açıklamada, "Çare tüzük çerçevesinde çözüm bulmaktır. Bunun tek ve meşruyolu da kurultaydır" ifadesi kullanıldı.

İşte yayınlanan o bildiri: