Chp'de Kadın Kolları Başkanı Hilal Dokuzcan Oldu

Chp'de Kadın Kolları Başkanı Hilal Dokuzcan Oldu

CHP'nin 8 yıl aradan sonra gerçekleştirilen 11 CHP'nin 8 yıl aradan sonra gerçekleştirilen 11.Kadın Kurultayı'nda Hilal Dokuzcan Kadın Kolları Genel Başkanı seçildi.

Chp'de Kadın Kolları Başkanı Hilal Dokuzcan Oldu

CHP'nin 8 yıl aradan sonra gerçekleştirilen 11 CHP'nin 8 yıl aradan sonra gerçekleştirilen 11. Kadın Kurultayı'nda Hilal Dokuzcan Kadın Kolları Genel Başkanı seçildi.

CHP 11. Kadın Kurultayı Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda yapıldı. Kurultayda, mevcut kadın kolları başkanı Deniz Pınar Atılgan, eski başkan ve PM üyesi Zuhal Samlı ile İstanbul il örgütünden Hilal Dokuzcan olmak üzere 3 aday genel başkanlık için yarıştı.

Hilal Dokuzcan, 332 delegenin oyunu alarak Kadın Kolları Genel Başkanı seçildi. Kurultayda, Zuhal Samlı 100, Deniz Pınar Atılgan ise 60 oy aldı. 550 delegenin bulunduğu kurultayda, 492 delegenin oyu geçerli sayıldı.

Seçimlerin blok liste uygulaması ile yapıldığı kurultayda, Dokuzcan'ın 14 kişilik Merkez Yönetim Kurulu (MYK) asil listesi şu isimlerden oluştu:

"Nurten Bozkurt, Duriye Bozkurt, İlkay Budak, Nurhan Coşkun, Ayfer Cömert, Serpil Erden, Nurlu Erkan, Semiha Gökçen Boya, Bedriye Gürkan, Fatma Köse, Celile Esen Kutluata, İlknur Savcı, Gülay Tülüş, Ayşe Yüksel."

-HİLAL DOKUZCAN-

Hilal Dokuzcan, 1964 yılında Ankara'da doğdu. Yıldız Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olan Dokuzcan, Fen Bilimleri Enstitüsünün anabilim dalını bitirerek Yüksek Mühendis unvanını aldı. Dokuzcan, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Bölümünde yerel yönetimler ve kent planlama üzerine mastır yaptı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünü, Bahçeşehir ve Okan Üniversitesi Siyaset okullarını bitirdi.

Dokuzcan, 1995 yılında CHP'ye üye oldu. 1998-1999 yıllarında ilçe yönetim kurulu üyeliği ile ilçe başkan yardımcılığı, 1999-2004 yılları arasında Kartal Belediyesi meclis üyeliği görevlerinde bulundu.

2011 seçimlerinde İstanbul birinci bölgeden milletvekili adayı olan Dokuzcan, İstanbul il örgütünde kadın örgütlenmesi ve kadın politikalarıyla ilgili çeşitli görevlerde bulundu.

Bir kız çocuğu annesi olan Dokuzcan, ilk hentbol milli takımı oyuncuları arasında yer alıyor. - Ankara