Charles Michel Haberleri

Charles Michel haber, Charles Michel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Charles Michel 6.8.2020
AB yönetimi, üye ülkelerden Lübnan için yardım istedi
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, birliğe üye ülkelerden çok sayıda kişinin ölümüne neden olan ve Beyrut'un büyük bölümüne hasar veren patlamadan sonra Lübnan'a desteklerini yoğunlaştırmalarını istedi.
Charles Michel 4.8.2020
Avrupa'dan Lübnan'a dayanışma ve destek mesajları
AB Konseyi Başkanı Charles Michel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Lübnan halkının yanında ve yardıma hazır olduklarını belirterek, Lübnan halkına "güçlü durun" mesajı gönderdi.
Charles Michel 21.7.2020
AB tarihinin en uzun zirvesinde anlaşma çıktı
AB Komisyonu geçtiğimiz haftalarda AB ekonomisine destek olması amacıyla 750 milyar Euroluk bir paket önermişti. Bu paket üzerine korona virüs salgını nedeniyle sanal ortamda yapılan bir önceki AB Liderler zirvesinde anlaşma sağlanamamıştı. Uzaktan müzakere yöntemiyle ilerleme sağlanamayacağı görüşü nedeniyle bu kez liderlerin bizzat Brüksel'e gelerek toplantıya katılmaları tercih edilmişti. Ancak yüz yüze görüşmeler planlananın aksine günlerce sürdü. Liderler, sabah saatlerinde anlaşmaya vardı. Sabaha karşı 05: 30 civarında sona eren AB Liderler Zirvesi sonrasında AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ortak bir basın toplantısı düzenledi.
Charles Michel 21.7.2020
AB ülkeleri €750 milyarlık destek paketinde anlaştı
AB zirvesinin Başkanı Charles Michel, 27 liderin sabah erken saatlerdeki oturumda anlaşmaya varmalarının ardından Twitter'dan "Anlaştık" mesajını verdi.
Charles Michel 21.7.2020
AB liderleri, kurtarma programı ve bütçe konusunda anlaştı
AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Brüksel'de gerçekleştirilen AB Liderler Zirvesi bitiminde basın toplantısı düzenledi.
Charles Michel 21.7.2020
Küresel piyasalar pozitif seyrediyor
AB Konseyi Başkanı Charles Michel, yaptığı açıklamada, "Başardık.
Charles Michel 20.7.2020
AB Liderler Zirvesi'nin 4. gün oturumları başladı
Zirve girişinde açıklamalarda bulunan AB Konseyi Başkanı Charles Michel, "Bir uzlaşının mümkün olduğunu düşünüyorum.
Charles Michel 20.7.2020
AB liderleri Covid-19 fonunda henüz anlaşamadı
Liderlerin yaklaşık altı buçuk saat süren toplantısından sonra verilen 45 dakikalık aranın ardından devam eden oturumlarda yine sonuç alınamadı. Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel'in Sözcüsü Barend Leyts, AB liderlerinin konuyla ilgili toplantılarının Pazartesi günü öğleden sonra (TSİ 15: 00) devam edeceğini açıkladı.
Charles Michel 20.7.2020
AB Liderler Zirvesi tekrar uzatıldı
Zirve hakkında AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in başkanlık ettiği zirveye, üye 27 ülkenin devlet veya hükümet başkanları ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen katılıyor.
Charles Michel 19.7.2020
AB liderleri, kurtarma programı ve bütçe müzakerelerini sürdürüyor
Zirve hakkında AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in başkanlık ettiği zirveye, üye 27 ülkenin devlet veya hükümet başkanları ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen katılıyor.
Charles Michel 19.7.2020
AB liderleri 2. günde de anlaşamadı
Zirve hakkında AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in başkanlık ettiği zirveye, üye 27 ülkenin devlet veya hükümet başkanları ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen katılıyor.
Charles Michel 18.7.2020
AB'de koronavirüs maratonu başladı: Kurtarma programı ve bütçeyi görüşülecek
Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleştirilen Avrupa Birliği Liderler Zirvesi'nin ikinci gün oturumları başladı. Masada ise salgının ekonomik etkilerine karşı hazırlanan kurtarma paketi yer alıyor.  Avrupa Birliği üyesi 27 ülkenin liderleri, dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün (Covid-19) ekonomik sonuçlarıyla mücadele için hazırlanan kurtarma programını ve gelecekteki bütçeyi müzakere etmek için müzakereye başladı. Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleştirilen zirvenin ikinci gün oturumları başladı. Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, AB bütçe görüşmeleri sırasında, ülkelere verilen hibelerin 500 milyardan 450 milyar euroya azaltılmasını öngören bir uzlaşma anlaşması önerdi.
Charles Michel 18.7.2020
AB liderleri, kurtarma programı ve bütçeyi müzakere ediyor
AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in başkanlık ettiği zirveye, üye 27 ülkenin devlet veya hükümet başkanları ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen katıldı.
Charles Michel: AB Liderler Zirvesi başladıCharles Michel 17.7.2020
Charles Michel 17.7.2020
AB Liderler Zirvesi başladı
Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleştirilen ve 2 gün sürmesi planlanan AB Liderler Zirvesi girişinde basına açıklamalarda bulunan AB Konseyi Başkanı Charles Michel, "Bugün zor müzakereler yapılacak.
Charles Michel 16.7.2020
AB liderleri yarın Brüksel'de bir araya gelecek
AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in başkanlık edeceği zirveye, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli de katılacak.
Charles Michel 11.7.2020
Son dakika güncel: Srebrenitsa soykırımının 9 kurbanı toprağa verildi
"Tüm Avrupalılar utanç ve öfke duymalı" 25 yıl önce Srebrenitsa'da binlerce yetişkin ve çocuk yaşta erkeğin vahşi bir şekilde öldürülerek toplu mezarlara gömüldüğünü, kadınlar ve yaşlıların ise sürgün, tecavüz ve istismara maruz bırakıldığını söyleyen Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, Srebrenitsa'yı Avrupa'nın modern tarihinin en karanlık bölümlerinden biri olarak tanımladı.
Charles Michel 11.7.2020
Dünya liderleri, Srebrenitsa Soykırımı Anma Töreni'ne video mesajlarla katıldı
AB Konseyi Başkanı Charles Michel de Srebrenitsa'da yaşananları kınadıklarını kaydederek, "25 yıldır yakınları için mücadele veren kurban yakınlarına destek vermeyi sürdürecek, adalet yerini bulmadan bu desteğimizden vazgeçmeyeceğiz.
Charles Michel 10.7.2020
AB'de €750 milyarlık fon ve €1.1 trilyonluk bütçe gündemde
Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, Avrupa Birliği ekonomisende toparlanmanın desteklenmesi için 750 milyar euroluk bir fon kurulmasını önereceğini açıkladı.
Charles Michel 10.7.2020
AB Konseyi'nden bütçe ve kurtarma fonu teklifi
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, AB'nin uzun dönem bütçesinin 1 trilyon 74 milyar avro olmasını ve 750 milyar avroluk ekonomik kurtarma fonu kurulmasını teklif etti.
Charles Michel 8.7.2020
Almanya Başbakanı Merkel'den bütçe ve kurtarma programında anlaşma çağrısı Açıklaması
Öte yandan, Almanya Başbakanı Merkel, AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AP Başkanı David Sassoli, salgının ekonomik sonuçlarıyla mücadeleye yönelik hazırlanan kurtarma paketi ile gelecekteki bütçeyi görüşmek üzere bir araya gelecek.
Charles Michel 1.7.2020
Moritanya'daki G5 Sahel Zirvesi'nde terörizm konusunda uluslararası askeri destek çağrısı yapıldı
Almanya Başbakanı Angela Merkel, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres de video konferans yöntemiyle zirveye eşlik etti.
Charles Michel 1.7.2020
Merkel: AB anlaşmasız Brexit'e hazırlıklı olmalı
Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği, 16 Haziran'da yaptıkları açıklamalara göre, Brexit sonrası ilişkilerine ilişkin görüşmeleri Temmuz sonrasında yoğunlaştırma konusunda anlaştılar. Bu konuda iki tarafın da kararlılığı, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ile Avrupa konseyi Başkanı Charles Michel, Avrupa komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Avrupa Parlamentosu Başkanı David Sassoli'nin video-konferans yöntemiyle yaptıkları toplantının ardından açıklandı.
Charles Michel 23.6.2020
AB liderleri Brüksel'de bir araya gelecek
AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in başkanlık edeceği toplantıya, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen de katılacak.
Charles Michel 22.6.2020
AB-Çin Zirvesi sona erdi
Von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen AB-Çin Zirvesi bitiminde basın toplantısı düzenledi.
Charles Michel 19.6.2020
AB Liderler Zirvesi sona erdi
AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, salgın nedeniyle video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen AB Liderler Zirvesi bitiminde basın toplantısı düzenledi.
Charles Michel 18.6.2020
AB liderlerinden "pandemik" buluşma
AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in başkanlık edeceği zirveye, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde da katılacak.
Charles Michel 18.6.2020
AB başkanları, Kovid-19 kurbanlarını anmak için İspanya'ya gidecek
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve Komisyon Başkanı Ursula von der Leyen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenleri anmak için 16 Temmuz'da İspanya'da düzenlenecek törene katılacaklarını duyurdu.
Charles Michel 16.6.2020
Brexit görüşmeleri Temmuz'dan sonra yoğunlaştırılacak
Bu konuda iki tarafın da kararlılığı, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ile Avrupa konseyi Başkanı Charles Michel, Avrupa komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Avrupa Parlamentosu Başkanı David Sassoli'nin video-konferans yöntemiyle yaptıkları toplantının ardından açıklandı.
Charles Michel 15.6.2020
Son dakika haber... AB ve İngiltere müzakereleri hızlandıracak
AB Konseyi Başkanı Charles Michel, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın video konferans yönetimi ile gerçekleştirdiği toplantı bitiminde ortak açıklama yayımlandı.
Charles Michel 12.6.2020
Birleşik Krallık ve AB ticaret görüşmelerini yoğunlaştıracak
Avrupa'daki Covid-19 pandemisi kaynaklı gelişmelere bağlı olarak, iki tarafın temsilcileri Temmuz sonuna kadar her hafta karşılıklı görüşmeler yapacaklar ve müzakerecilerin katılacağı küçük grup toplantıları düzenlenecek.Birleyşik Krallık hükümeti sözcüsü ayrıca, 15 Temmuz'da Başbakan Boris Johnson, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Parlamentosu Başkanı David Sassoli arasında yüksek düzeyli bir toplantı da yapılacak.
Charles Michel 3.6.2020
AB-Çin Zirvesi salgın nedeniyle ertelendi
Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert tarafından yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Angela Merkel'in Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile ayrı ayrı görüştüğü ifade edildi.
Şu an buradasınız: Charles Michel Haberleri | Charles Michel Kimdir - Haberler - Charles Michel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Charles Michel kimdir, hayatı ve biyografisi. AB yönetimi, üye ülkelerden Lübnan için yardım istedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.8.2020 04:16:05. #1.14#
title