Cevat Güler: Oyun Taktiğimiz Başarılı Oldu

Galatasaray Teknik Direktörü Cevat Güler, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Karşısında Tek Forvetle Oluşturdukları Oyun Taktiklerinin Başarılı Olduğunu Söyledi.

Cevat Güler: Oyun Taktiğimiz Başarılı Oldu

Galatasaray Teknik Direktörü Cevat Güler, İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında tek forvetle oluşturdukları oyun taktiklerinin başarılı olduğunu söyledi.

Güler, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, istekli, arzulu ve galibiyeti kovalayan bir takım olarak sahada bulunduklarını belirterek, "Zaman zaman kopukluk olmasına rağmen sahada ne istediğini bilen bir takımımız vardı. Derbiye puan puana girdik, bu bizim için güzeldi. Galibiyetin sevincini yaşıyoruz" dedi.

"Tek forvetle oynamak kimin fikriydi?" sorusunu yanıtlayan Güler, "Tek forvetle oynamayı uygun gördük, rakibimiz ayağa iyi top oynayan, iyi pas yapan bir ekipti, orta sahayı kalabalık tutmak için böyle oynadık" diye konuştu.

Güler, açıklamaları sırasında Ümit Karan'ın devre arasında ufak bir sakatlığının bulunduğunu kaydetti ve "Doktorlarımız sakatlığı artınca 'Oyundan alınırsa iyi olur dediler' aldık. Arka adalesinde gerilme vardı" ifadesini kullandı.

Güler, Fenerbahçe maçına kadar ekipteki kimsenin bu mücadeleyle ilgili konuşmayacağını sözlerine ekledi.

Galatasaray, gelecek hafta Fenerbahçe ile sahasında oynayacağı derbi maçın hazırlıklarına yarın basına kapalı olarak yapacağı idmanla başlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı da maçın 3. dakikasında yedikleri golün kendilerine kötü oyuna doğru ittiğini belirterek, , "Ondan dolayı pozitif oynayamadık" dedi.

Kaynak: AA