Cemil Çiçek'ten Sedat Peker açıklaması: Binde biri doğruysa felakettir

Cemil Çiçek'ten Sedat Peker açıklaması: Binde biri doğruysa felakettir

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Cemil Çiçek, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayınladığı videolar hakkında açıklamalarda bulundu. Çiçek, "Binde biri bile doğruysa felaket ve sıkıntıdır. Videoları seyreden, gazetede okuyan savcıların harekete geçip gereğini yapması gerekir" diye konuştu.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayınladığı videoda ortaya attığı iddialar büyük yankı uyandırırken, iddialarda ismi geçen başta AK Parti Milletvekili Feyzi İşbaşaran olmak üzere Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Peker'e cevap vermişti.

Peker, Serhat Albayrak, Mehmet Ağar, oğlu AK Parti Milletvekili Tolga Ağar ve "Pelikan" yapısıyla ilgili iddialar ortaya atmıştı.

MEHMET AĞAR HAKKINDA İDDİALARDA BULUNDU

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar hakkında da konuşan Peker, "Benim kafama takılan en önemli sorulardan birisi şu: Mehmet Ağar yılların kurdu, yani hiçbir işinde iz bırakmaz. Onun yönettiği, onun yönlendirdiği her şeyiyle o kadar açık ki... Peki bunu neden yaptı? Bunun da elbette vardır bir sebebi. Taşeronluğunu yapmış olduğu bu organizasyonlar ona bu taşeronluğu verenleri belki mutlu etmiştir: Ya da kendisini hedefe koyup payeler almak istemiştir. Çıkarımlarda bulunmak istemiştir. Derin devletimizin başı ya! Ama ben bir tek devlet tanırım TC Devleti. Öyle derini derinsizi anlamam" ifadelerini kullanmıştı.

AĞAR'DAN CEVAP GELDİ

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e konuşan Ağar, "Devlet hizmetinden ayrılalı 25 yıl, siyaseti bırakalı da 15 yıl oldu. Dokunulmazlığım yok. Devlet benimle ilgili istediği araştırmayı istediği zaman yapar. Bunun için herhangi bir engel yok" demişti.

"BİNDE BİRİ DOĞRUYSA FELAKET VE SIKINTILIDIR"

Yaşanan tartışmalara son olarak Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Cemil Çiçek de katıldı. DW'den Değer Akal'a konuşan Çiçek, iddiaların binde birinin doğru olmasını felaket şeklinde değerlendirerek, "Binde biri bile doğruysa felaket ve sıkıntıdır. Binde birken önünü alamazsanız, bu yüzde bir, sonra onda bir olur sonra bir bakarsınız ki bütün vücudu kaplamış. Türkiye bu konuda yeteri kadar geçmişte tecrübe sahibi oldu. Gerekli ders çıkartılarak gereğinin yapılması lazım" dedi.

"SUÇ VARSA YARGI DEVREYE GİRMELİ"

Çiçek açıklamasının devamında ise, "Videoları seyreden, gazetede okuyan ilgili savcı ya da savcıların harekete geçip gereğini yapmaları lazım. Devlete güveni sağlamak açısından bu gereklidir. Bu boyuttaki iddiaları savcılar araştıracak, gerçek neyse ortaya çıkartacaktır. Suç teşkil eden bir şey varsa, evvela yargı makamlarının harekete geçmesi lazım" ifadelerini kullandı.

Cemil Çiçek'ten Sedat Peker açıklaması: Binde biri doğruysa felakettir
Haber Yorumları (3)
STEVEN JUAN: Eskiden 80 li 90li yillarda eger turkiye avrupa birligine girerse degisir refah seviyesi yukselir halk millet odakli sistem gelir diye hayal kuruyordum o olmadi Aradan 30 40 yil gecti ne oldu ne degisti turkiyede cok bir sey degismedi ama o zengin ulkeler zenginliklerini ikiye uce katladilar bizde ulkeyi yonetenler coluk cocuk aileleri yakin cevreleri zengin oldu camiyede gidiyorlar obur taraftada cennetlikler konuya donersem mafya mafyayi sucluyor adalet istiyor vay be
UMUT GÜLTEKİN: Adam çıktı söylediklerim yalansa parmaklarımı kesicem dedi tek tek kendine çok güveniyor sizde çok güveniyorsanız sizde birşeyler koyun ortaya bence adil olarak konusulsun bütün milletin önünde.
STEVEN JUAN: Yalandan cok sasirirsiniz ulke mafya sistemiyle yonetiliyor kimse konusamiyor cunku her yerde usulsuzluk hukuksuzluk menfaatcilik komisyonculuk (Rusvet) abicilik vs vs devam eder sonuc bataklik olan ulkeye millete oluyor
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title