Cemalnur Sargut Kimdir ve Kaç Yaşında? - Haberler
Haberi Paylaş

Cemalnur Sargut Kimdir ve Kaç Yaşında?

Haberler.com - Haberler | Güncel
Cemalnur Sargut Kimdir ve Kaç Yaşında?

Yazar Cemalnur Sargut, Buket Aydın ile 40'a konuk olarak soruları yanıtladı. Peki, Cemalnur Sargut kimdir ve nereli? Cemalnur Sargut hayatı, biyografisi…

Yazar ve Türk Kadınlar Kültür Derneği'nin Başkanı Cemalnur Sargut, Buket Aydın ile 40'a konuk oldu. Soruları yanıtlayan Cemalnur Sargut, kaç yaşında? İşte tüm detaylar…

Yazar Sargut 1952 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Tasavvufun konusunda çeşitli sempozyumlar düzenleyen Sargut, üniversite eğitimini kimya mühendisliği alanında tamamladıktan sonra kimya öğretmeni olarak görev yapmaya başladı.

Cemalnur Sargut Kimdir ve Kaç Yaşında?

Cemalnur Sargut, Tu¨rk Kadınları Ku¨ltu¨r Dernegˆi'nin (TU¨RKKAD) I·stanbul S¸ubesi Bas¸kanlığı görevini yürütüyor.TÜRKKAD çatısı altında bir çok uluslararası sempozyum, Dost İslâm'a Hizmet Ödülleri ve İslâm araştırmalarına yönelik girişime öncülük yaptı. North Carolina U¨niversitesi Dini Etütler Bölümünde (2009) ve Pekin U¨niversitesi İleri Beşeri Bilimler Enstitüsünde (2011) "Kenan Rifai Distinguished Professorship on Islamic Studies" ku¨rsu¨lerinin ve 2015 yılında Kyoto U¨niversitesi'nde Kenan Rifai Tasavvuf Araştırmaları Merkezinin kurulmasına önayak oldu.

Cemalnur Sargut Kimdir ve Kaç Yaşında?

Yazar, 2013 yılında Kerim Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfını kurdu. Bu girişimle birlikte U¨sku¨dar U¨niversitesi kurucu Rekto¨ru¨ Prof. Dr. Nevzat Tarhan'la gu¨c¸ birligˆi yaparak, 2014 yılında U¨sku¨dar U¨niversitesi Tasavvuf Aras¸tırmaları Enstitu¨su¨nu¨ kurdular. U¨sku¨dar U¨niversitesi Rekto¨r danıs¸manı olarak go¨rev yapmakta ve Üsküdar Üniversitesinde dersler vermektedir.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title