Cem Yılmaz'a açtığı tazminat davası reddedilen Prof. Dr. Orhan Kural ağladı
Haberler » Güncel » Cem Yılmaz'a açtığı tazminat davası reddedilen Prof. Dr. Orhan Kural ağladı - Haber

Cem Yılmaz'a açtığı tazminat davası reddedilen Prof. Dr. Orhan Kural ağladı

Prof. Dr. Orhan Kural'ın, sosyal medya hesabı Twitter'da kendisi hakkında paylaşımda bulunan Cem Yılmaz'a açtığı 10 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi. Karara çok üzülen Kural, adliye koridorunda gözyaşlarına hakim olamadı.

Cem Yılmaz'a açtığı tazminat davası reddedilen Prof. Dr. Orhan Kural ağladı

Prof. Dr. 'ın, sosyal medya hesabı 'da kendisi hakkında paylaşımda bulunan 'a açtığı 10 bin liralık manevi tazminat davası bugün görüldü. İstanbul 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya, davacı Orhan Kural avukatı ile katılırken; davalı Cem Yılmaz gelmedi. Yılmaz'ı avukatı temsil etti.

Mahkeme, Prof. Dr. Orhan Kural'ın Cem Yılmaz'a açtığı 10 bin liralık manevi tazminat davasını reddetti. Karara çok üzüldüğünü belirten Orhan Kural, mahkeme çıkışında ağladı.

"SİZİ KENDİ YÖNTEMİNİZLE TACİZ ETMEK İSTEMİYORUM"

Orhan Kural asliye ceza mahkemesine dilekçe sunarak Cem Yılmaz'ın 2019 yılı Mart ayında Eventim Apollo-Londra'da bir sahne gösterisi organize ettiğini, burada 18 yaş sınırlaması getirildiğini belirterek sosyal medya hesabında, "İngiltere bu kişinin gençlik için nasıl tehlikeli olduğunu bizden önce anladı, bravo. Yıllardır anlamaya çalışıyorum" şeklinde yorum yaptığını, bunun üzerine davalı Yılmaz'ın da "Orhan Kural Bey sizi sizin yönteminizle taciz etmek istemiyorum. Ama artık benimle ilgili bir terapi görmenizin zamanı geldiğini düşünüyorum" diyerek hedef alındığını savunmuştu.

Dilekçede, Cem Yılmaz'ın sosyal medya hesabında yaptığı bu paylaşım ile Orhan Kural'ın alay konusu haline getirildiğini ve küfürlere maruz kaldığı öne sürülmüş ve mahkemeden Cem Yılmaz'ın 10 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verilmesi talep edilmişti.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Cem Yılmaz'a açtığı tazminat davası reddedilen Prof. Dr. Orhan Kural ağladı
HABER YORUMLARI (30)

 • AYKUT:
  Milletin ne dertleri var mahkemeleri zıttırı pıttırı şeylerle meşgul edip bir de ağlıyor. Yürü git !!!!
 • HALK:
  her seyin davasi olmaz ha bana sunu dedi yan bakti dava ac para gelsin bence ifae yada fikrini søyleme seyi olacak tabi dengesi de olacak ne isterse yaparim ederim de yanlis
 • DERDO:
  ilginç. . bu ne alınganlık yahu. . yani Koskoca Prof adam ne için takıyor?!!! 3 tane genç sigara içmesin diye koşacakmış. . öyle yapacağına 3 tane aç insan doyur. . sigara içecek olan içer. . parasını bulur. . aç olanlar var. . bu kışı zor geçirecek olanlar onlara yardım et. . bak işine. . .
 • ALTAİ KAİ:
  Kendisi varlıklı aileden geliyor hem prof paraya ihtiyacı yok doğayle ilgili kurmuş olduğu vakıfı var gider ona bağışlar mesele para değil senin zekan baya düşük sanırım.
Tüm 30 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler