Orhan Kural Haberleri

Orhan Kural haber, Orhan Kural son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orhan Kural - 26.7.2020
Eski bakanlardan İmren Aykut'a "Gümüş Gezgin" ödülü
Türkiye Gezginler Kulübü Kurucu Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, eski bakanlardan İmren Aykut'a, derneğin "Gümüş Gezgin" ödülünü verdi.
Orhan Kural - 19.6.2020
Prof. Dr. Orhan Kural'dan şarkıcı İsmail YK hakkında suç duyurusu
Sarıay Derneği Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, bir klibinde "sigara kullanımını özendirdiği" iddiasıyla İsmail YK olarak tanınan şarkıcı İsmail Yurtseven hakkında suç duyurusunda bulundu.
Orhan Kural - 19.5.2020
19 Mayıs?ta gençlerden rekor; Dünyanın en büyük resmini çizdiler
'TUZLA BELEDİYESİ OLARAK HER ZAMAN GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ? Intercity İstanbul Park'ta gerçekleştirilen törende 'Zemine Çizilen En Büyük Resim' rekorunun sertifikası Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural tarafından Tuzla Belediyesi Başkanı Dr.
Orhan Kural - 19.5.2020
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
Rekor tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof.Dr. Orhan Kural da "Zemine Çizilen En Büyük Resim" rekoru belgesini Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı'ya verdi.
Orhan Kural - 17.5.2020
19 Tuzlalı genç, zemine yapılan en büyük resimle rekora hazırlanıyor
Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyeti'nin, Dünya Çocuk Rekorları kapsamında yapacağı ölçümlerden sonra, İstanbul Park F1 Ana Tribün Girişi önünde gerçekleştirilecek törende rekor sonucu açıklanacak.
Orhan Kural - 28.4.2020
İstiklal Marşı okurken video çekme rekoru kırıldı
Facebook'taki İstiklal Marşı Okuma Rekoru sayfasına ve Whatsapp hattına video gönderen çocuk sayısı, Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyetince sayılarak onaylandı.
Orhan Kural - 23.4.2020
Çocukların İstiklal Marşı okurken çekecekleri videolarla rekor denemesi yapılacak
Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyetince 27 Nisan'da sonlandırılacak rekor denemesinin sonuçları, gönderilen videoların sayılmasının ardından açıklanacak.
Orhan Kural - 17.2.2020
Prof. Kural : ''çevreye ve kendinize iyi bakın''
Eğitimler kapsamında Kağıthane'deki 14 okulda lise çağındaki 2 bin 500'den fazla öğrenciye Prof. Dr. Orhan Kural tarafından 'Çevre Bilinci ve Kötü Alışkanlıklar' konularında ücretsiz dersler verildi.
Orhan Kural - 20.12.2019
Sigara içenlerin sayısı 30 milyondan 20 milyona düştü
  120 BİN İNSAN TÜTÜN VE TÜTÜN MAMULERİNDEN HAYATINI KAYBEDİYOR   Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan mücadele sonucunda ödüllendirilen dünyanın sayılı ülkelerinden birinin Türkiye olduğunu ifade eden Aydın, sözlerini şöyle tamamladı:   "Dünyada yılda 6 milyon insan sigara, tütün mamulleri ve onun neden olduğu hastalıklardan hayatını kaybediyor. Ülkemizde de bugün maalesef 120 bin insan tütün ve tütün mamullerinin neden olduğu hastalıklardan hayatını kaybediyor. Ne acı ki bunların 10 bine yakını henüz yeni anne baba diyebilen çocukların anne babaları tarafından öldürülmesiyle sonuçlanmaktadır. Türkiye'nin sağlık giderlerinin yaklaşık yüzde 9'u tütün ve tütün mamullerinin neden olduğu hastalıklardan kaynaklanarak ödenmektedir."   İŞTE ÖDÜL ALAN İSİMLER   Törende 'İnsanlığın Gerçek Dostları' ödüllerini, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca adına İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkan Vekili Müşerref Pervin Tuba Durgut adına Eda Şakrak alırken, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş adına Başkan Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Karataş, Golf Dondurmaları CEO'su Ergün Akkaya, Sunucu Oylum Talu, Prof. Dr. Orhan Kural da ödüle layık görülen isimler arasında yer aldı.
Orhan Kural - 19.12.2019
İstanbul'da, "sigarayla savaşanlar" ödüllendirildi
İnsanlığın Gerçek Dostları Ödüllerine, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş layık görüldü. Dondurma paketlerinin üzerine sigara karşıtı sloganlar yerleştirdiği için Golf Dondurmaları Yöneticisi Ergün Akkaya, sanatçı Zeliha Sunal, sunucu Oylum Talu, Prof. Dr. Orhan Kural da aynı kategoride ödül aldı.
Orhan Kural - 3.12.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-3
Görüntü Dökümü: --------------------- -Yaralı pitbull kucakta taşınırken -Bakırköy Belediyesi'ne ait köpeğin getirildiği araç  03.12.2019 - 12.44 Haber Kodu : 191203118 ===============================   8-CEM YILMAZ'A AÇTIĞI TAZMİNAT DAVASI REDDEDİLEN PROF. DR. ORHAN KURAL AĞLADI  Haber: Özden ATİK / İSTANBUL, PROF.
Orhan Kural - 3.12.2019
Orhan Kural'ın Cem Yılmaz'a açtığı tazminat davası reddedildi
Sigara karşıtı kampanyalarıyla tanınan Prof. Dr. Orhan Kural'ın, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda kendisine hakaret ettiği iddiasıyla Cem Yılmaz aleyhine açtığı 10 bin lira manevi tazminat talepli davanın reddine karar verildi.
Orhan Kural - 3.12.2019
Cem Yılmaz'a açtığı tazminat davası reddedilen Prof. Dr. Orhan Kural ağladı
PROF. Dr. Orhan Kural'ın, sosyal medya hesabı Twitter'da kendisi hakkında paylaşımda bulunan Cem Yılmaz'a açtığı 10 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.
Orhan Kural - 3.12.2019
Cem Yılmaz'a açtığı tazminat davası reddedilen Prof. Dr. Orhan Kural ağladı
PROF. Dr. Orhan Kural'ın, sosyal medya hesabı Twitter'da kendisi hakkında paylaşımda bulunan Cem Yılmaz'a açtığı 10 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.
Orhan Kural - 3.12.2019
CEM YILMAZ'A AÇTIĞI TAZMİNAT DAVASI REDDEDİLEN PROF. DR. ORHAN KURAL AĞLADI
PROF. Dr. Orhan Kural'ın, sosyal medya hesabı Twitter'da kendisi hakkında paylaşımda bulunan Cem Yılmaz'a açtığı 10 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.
Orhan Kural - 3.12.2019
CEM YILMAZ'A AÇTIĞI TAZMİNAT DAVASI REDDEDİLEN PROF. DR. ORHAN KURAL AĞLADI (1)
PROF. Dr. Orhan Kural'ın, sosyal medya hesabı Twitter'da kendisi hakkında paylaşımda bulunan Cem Yılmaz'a açtığı 10 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.
Orhan Kural - 25.11.2019
4 ayda 1053 kitap okuyan küçük Mahir, Rekorlar Kitabı'na girdi
'10 GÜNDE 81 KİTAP OKUDUM' Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazanan Mahir Atabey, eğlenmesinden ve dinlenmesinden feragat ederek, bunu başardığını söyledi. 10 günde 81 kitap okuduğunu aktaran Mahir Atabey, şöyle dedi: "Okumayı yeni öğrenmeme rağmen bu kadar çok kısa sürede, bu kadar çok kitap okumak tabii ki de kolay değildi. Oyunumdan, eğlenmemden, dinlenmemden feragat ederek öncelikle başarabileceğime inandım ve başardım. Çok mutluyum. Kendimle bu konuda gurur duyuyorum. Aziziye İlkokulu'nda 81 İl 81 Kitap projesi başlatılmıştı. Ben sınıfta okumaya yeni geçmiştim. Herkesten önce çok kısa sürede, 10 günde 81 kitap okumuştum. Daha sonra da 1 günde 35 hikaye kitabı okuma başarısı göstermiştim. Böylelikle her hafta 81 kitap okuyup cuma günleri 1 başarı belgesi alıyordum. Okuduğum kitap sayısı 600'lere geldiğinde annemle babam 'Yeter artık daha fazla kitap okuma gözlerin bozulacak' demelerine rağmen durmadan, yorulmadan ben 'Kitap okumada 1000'in üzerine çıkacağım, dünya rekoru kıracağım' demiştim. Bunu başardım. Çok küçük yaşta, çok kısa sürede, çok fazla kitap okuyarak başardım." 'BÜYÜYÜNCE CUMHURBAŞKANI OLMAK İSTİYORUM' En büyük isteğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tanışıp, koltuğuna oturmak olduğunu vurgulayan Mahir Atabey, şöyle devam etti: "Aslında bu başarıda en büyük destekçim annemdi. Her gün okulun kütüphanesinden onlarca, kucak dolusu kitap alıyordu. Akşam olunca annem kendi kitaplarını, ben kendi kitaplarımı okuyordum. Daha sonra da anneme okuduğum kitabı anlatıyorum ya da annem okuduğum kitap hakkında sorular soruyordu. Böylelikle kitap okumak daha eğlenceli ve daha anlaşılır oluyordu. Öncelikle kitap okumaya severek ve isteyerek başlamalılar ki unutmamalılar her okunan kitabın meyvesi onlara başarı olarak dönecektir. Büyüyünce cumhurbaşkanı olmak istiyorum. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızdan bir isteğim var. Cumhurbaşkanımızın koltuğuna bir kez oturmak istiyorum." Konuşmaların ardından Mahir Atabey'e rekor sertifikasını, Guinness Rekorları Türkiye Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural verdi.
Orhan Kural - 25.11.2019
Dört ayda 1053 kitap okuyan 8 yaşındaki çocuk Guinness Rekorlar Kitabı'nda
Konuşmaların ardından Türk'e rekor sertifikasını, Rekor Tescil Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural verdi.
Orhan Kural - 25.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-15
'10 GÜNDE 81 KİTAP OKUDUM' Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazanan Mahir Atabey, eğlenmesinden ve dinlenmesinden feragat ederek, bunu başardığını söyledi. 10 günde 81 kitap okuduğunu aktaran Mahir Atabey, şöyle dedi: "Okumayı yeni öğrenmeme rağmen bu kadar çok kısa sürede, bu kadar çok kitap okumak tabii ki de kolay değildi. Oyunumdan, eğlenmemden, dinlenmemden feragat ederek öncelikle başarabileceğime inandım ve başardım. Çok mutluyum. Kendimle bu konuda gurur duyuyorum. Aziziye İlkokulu'nda 81 İl 81 Kitap projesi başlatılmıştı. Ben sınıfta okumaya yeni geçmiştim. Herkesten önce çok kısa sürede, 10 günde 81 kitap okumuştum. Daha sonra da 1 günde 35 hikaye kitabı okuma başarısı göstermiştim. Böylelikle her hafta 81 kitap okuyup cuma günleri 1 başarı belgesi alıyordum. Okuduğum kitap sayısı 600'lere geldiğinde annemle babam 'Yeter artık daha fazla kitap okuma gözlerin bozulacak' demelerine rağmen durmadan, yorulmadan ben 'Kitap okumada 1000'in üzerine çıkacağım, dünya rekoru kıracağım' demiştim. Bunu başardım. Çok küçük yaşta, çok kısa sürede, çok fazla kitap okuyarak başardım." 'BÜYÜYÜNCE CUMHURBAŞKANI OLMAK İSTİYORUM' En büyük isteğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tanışıp, koltuğuna oturmak olduğunu vurgulayan Mahir Atabey, şöyle devam etti: "Aslında bu başarıda en büyük destekçim annemdi. Her gün okulun kütüphanesinden onlarca, kucak dolusu kitap alıyordu. Akşam olunca annem kendi kitaplarını, ben kendi kitaplarımı okuyordum. Daha sonra da anneme okuduğum kitabı anlatıyorum ya da annem okuduğum kitap hakkında sorular soruyordu. Böylelikle kitap okumak daha eğlenceli ve daha anlaşılır oluyordu. Öncelikle kitap okumaya severek ve isteyerek başlamalılar ki unutmamalılar her okunan kitabın meyvesi onlara başarı olarak dönecektir. Büyüyünce cumhurbaşkanı olmak istiyorum. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızdan bir isteğim var. Cumhurbaşkanımızın koltuğuna bir kez oturmak istiyorum." Konuşmaların ardından Mahir Atabey'e rekor sertifikasını, Guinness Rekorları Türkiye Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural verdi.
Orhan Kural - 26.10.2019
Boyu kadar saçlarıyla rekorlar kitabına girdi
İlk yıllarda ucundaki sarı lüleler nedeniyle kızının saçını kısaltmaya kıyamadığını dile getiren Özdemir, "Pelin büyüdükçe saçının kesilmesini istemedi. Saçı 152 santime ulaşınca rekor hakemi Aydın Türkgücü ile görüştük. Ölçüm için bizi İstanbul'da düzenlenen organizasyona davet ettiler. Rekor Tescil Hakem Heyeti Başkanı Orhan Kural'ın gözetiminde ölçüm yapıldı.
Orhan Kural - 12.10.2019
Şarkısında sigara kelimesi geçen sıla'ya profesörden suç duyurusu
PROF. Dr. Orhan Kural, şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun 'Karanfil' adlı şarkısında geçen 'bi sigara yak' sözlerinin sigarayı özendirici nitelikte olduğunu gerekçe göstererek savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Orhan Kural Haberleri | Orhan Kural Kimdir - Haberler - Orhan Kural haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Orhan Kural kimdir, hayatı ve biyografisi. Eski bakanlardan İmren Aykut'a Gümüş Gezgin ödülü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.9.2020 04:42:06. #1.15#
title