Çarşamba Myo'da Mezuniyet Sevinci

Çarşamba Myo'da Mezuniyet Sevinci

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksek Okulu(MYO) mezuniyet töreni Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda yapıldı.

Çarşamba Myo'da Mezuniyet Sevinci

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksek Okulu(MYO) mezuniyet töreni Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda yapıldı.

Düzenlenen törene Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Aydın, Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Hasan Temiz, öğretim görevlileri ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

Önceki gün OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kartal'ın Çarşamba ilçesindeki evinin önünde bulunan dut ağacından düşerek hayatını kaybetmesi nedeniyle sade bir şekilde geçen mezuniyet töreninde Doç Dr. Hasan Temiz, açılış konuşması yaptı.

Hasan Temiz konuşmasında, "2 yıldır bizlere güvenen velilerimize ve emek gösteren öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize mezun olduklarında rahatlıkla meslek bulabilmeleri adına yüksek okulumuza bölümler kazandırıyoruz. Bu bölümlerin öğrencilerimize faydalı olmasını ve gelecekte rahat bir meslek seçimi yapmalarını umut ediyoruz" dedi.

Doç. Dr. Hasan Temiz'in ardından konuşan OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Aydın, Çarşamba ilçesinin ilkleri yaşadığını, üniversiteleşme anlamında büyük yol kat ettiğini belirterek, "Çarşamba'da üniversitemizin şu anda faal durumda iki tane fakültesi var. 3.'sü de yolda. İlçeye üniversiteleştirmek anlamında birçok hizmet yaptık. Devamı içinde gayret göstereceğiz" diye konuştu.

Aydın konuşmasında mezun olan öğrencileri kutlayarak, "Öncelikle bizlere 2 yıldır güvenerek çocuklarını emanet eden velilerimize teşekkür ediyorum. 2 yıldır çaba sarf ederek okulu bitiren öğrencilerimizi de kutluyorum" ifadesini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından, okul ve bölümlerde başarılı olan öğrencilere ödülleri verildi. Mezuniyet belgelerini ve ödüllerini alan öğrenciler daha sonra hep birlikte kep fırlatarak mezuniyeti kutladılar. - SAMSUN

Kaynak: İHA