Cankız İçme Suyu Tesisi'nin Yapımı Tamamlandı

Cankız İçme Suyu Tesisi'nin Yapımı Tamamlandı

Kırıkkale'nin Kılıçlar Belediyesi Tarafından Yapımına Başlanan Cankız İçme Suyu Tesisi'nde Son Aşamaya Gelindi. Makinelerinin de Yerleşmesiyle Hazır Hale Gelen Tesis, Yapılacak Çevre Düzenlemesi Sonrası Ocak Ayında İçme Suyu Satmaya Başlayabilecek.

Cankız İçme Suyu Tesisi'nin Yapımı Tamamlandı

Kırıkkale'nin Kılıçlar Belediyesi tarafından yapımına başlanan Cankız İçme Suyu Tesisi'nde son aşamaya gelindi. Makinelerinin de yerleşmesiyle hazır hale gelen tesis, yapılacak çevre düzenlemesi sonrası Ocak ayında içme suyu satmaya başlayabilecek.

Tesiste çalışmaları yerinde inceleyen Kılıçlar Belediye Başkanı Halil Kamalı, tesisin 800 bin YTL'ye mal olduğunu ve tesisin Kırıkkale'ye yapılan en büyük yatırım olduğunu ifade etti. Tesisin saatte bin damacana suyu hazır hale getireceğini vurgulayan Başkan Kamalı, "Suyun, Sağlık Bakanlığı'ndan tatlı su olduğuna dair onay aldık. Kılıçlar, su konusunda çok zengin bir yer. Yapılan araştırmada, Kılıçlar Kasabası'nın altında yer altı denizi var. Tesisi kurduk, suyu satmak için tekrar müracaat edeceğiz. Bize

suyu satın dedikleri anda suyu satmaya başlayacağız" dedi.

(SY-BÖ-OK-Y)

Kaynak: İHA