Çağdaş Hukukçular Derneği Üyesı 40 Avukat Kck Tutuklularını Ziyaret Etti

Çağdaş Hukukçular Derneği Üyesı 40 Avukat Kck Tutuklularını Ziyaret Etti

Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi 40 civarında avukat, Kandıra F Tipi Cezaevindeki KCK tutuklularını ziyaret etti.

Çağdaş Hukukçular Derneği Üyesı 40 Avukat Kck Tutuklularını Ziyaret Etti

İstanbul'dan gelen Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi 40 civarında avukat, aralarında gazeteci ve avukatların da bulunduğu Kandıra F Tipi Cezaevindeki KCK tutuklularını ziyaret etti.

Daha önce BDP milletvekillerinin de ziyaret ettiği KCK tutuklularını ziyaret için bugün de İstanbul'dan bir otobüs dolusu avukat Kocaeli'ne geldi. Sayıları 40'ı bulan çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukatlar, Kandıra F Tipi Cezaevi'ndeki tutukluları ziyaret için işlemlerini yaptırırken, grup adına açıklamayı Avukat Several Ballıkaya Çelik yaptı.

Burada tutuklu bulunan meslektaşlarımızı ziyaret amacıyla geldik. diyen Several Ballıkaya Çelik şyöyle devam etti

2 aya yakın bir süredir meslektaşlarımız tutuklu. Bu tutukluluk savunma meslekleri icraları nedeniyle aslında mesleğin yapılmasını engelleyen bir tutukluluk. Sadece avukatların engellenmesinden öte savunmanın durdurulması amaçlı bir tutukluluk. Türkiye'de son dönemde yaşadığımız baskı ve sindirme politikalarının önemli ayaklarından birisi ve Cumhuriyet tarihinde görülen en büyük avukat tutuklamasıdır. Bu tutuklama furyasınıtarihi bir dönemeç olarak görüyoruz. Bundan sonraki süreçte gelişecek ve toplumun tüm kesimlerine yayılacak baskının bir adımıdır. Bu baskı ve durdurma politikalarının hiç bir zaman sonuca ulaşamayacağını ve bunun takipçisi olacağımızı söylemek için burdayız. Meslektaşlarımıza dayanışmamızı ifade etmek için buradayız. Avukat arkadaşlarımıza yönelen baskı devam edecektir. Buna karşı çıkılmayacaksa ve durdurulmazsa devam edecektir. Özel olarak Kürt halkına bastırma ve sindirme politikası var. Uludere'de olduğu gibi imha dönemini yaşıyoruz.