Buzağı ve Besi Sığırı Beslemesinin Kritik Noktaları" Semineri - Haberler
Haberi Paylaş

Buzağı ve Besi Sığırı Beslemesinin Kritik Noktaları" Semineri

Buzağı ve Besi Sığırı Beslemesinin Kritik Noktaları

Malatya'da, büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yönelik "Buzağı ve Besi Sığırı Beslemesinin Kritik Noktaları" konulu seminer düzenlendi.

Malatya'da, büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yönelik "Buzağı ve Besi Sığırı Beslemesinin Kritik Noktaları" konulu seminer düzenlendi.

Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Ramazan Özcan, borsanın konferans solunundaki seminerin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin hayvancılık konusunda daha fazla gelişmesi gerektiğini anlattı.

Hayvancılığın kent ekonomisine katkı sunduğunu dile getiren Özcan, "Kentteki küçükbaş ve büyükbaş hayvan sayısı 400 binin üzerine çıktı. Yetiştiriciler, Tarım ve Orman Bakanlığının kendilerine sunduğu hibe ve destekleri en üst seviyede kullanamaya çalışıyor." şeklinde konuştu.

Özcan, Et ve Süt Kurumunun kentte hayvan kesimine ara verdiğini hatırlatarak, yakın zamanda hayvan kesimlerinin kentte tekrar başlamasını umduklarını kaydetti.

Yem ve hayvansal ürünlerin tahlili noktasında kentte laboratuvara ihtiyaç duyulduğunu belirten Özcan, "Laboratuvar açılması için Malatya Turgut Özal Üniversitesine müracaatımız oldu. Üniversite bünyesinde veterinerlik fakültesi kurulmasını arzu ettik. Ayrıca Organize Sanayi Bölgesinde özel bir firma gıda laboratuvarı kuruyor. Yem ve gıda ürünleri tahlillerini birkaç ay sonra Malatya'da yaptırabileceğiz." diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmet Türkmen buzağı hastalıklarıyla ilgili sunum yaptı.

Buzağı ve Besi Sığırı Beslemesinin Kritik Noktaları Semineri

AA - Son Dakika Haberleri

Malatya Ticaret Borsası, Ramazan Özcan, Türkiye, Malatya, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title