Büyük Anavatan Partisi Adını Birlik ve Huzur Partisi Olarak Değiştirdi

Büyük Anavatan Partisi Adını Birlik ve Huzur Partisi Olarak Değiştirdi

2009 yılında kurulan Büyük Anavatan Partisi bundan sonra siyasi hayatına Birlik ve Huzur Partisi olarak yola devam edecek.

Büyük Anavatan Partisi Adını Birlik ve Huzur Partisi Olarak Değiştirdi

2009 yılında kurulan Büyük Anavatan Partisi bundan sonra siyasi hayatına Birlik ve Huzur Partisi olarak yola devam edecek.

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Derneğini ziyaret eden Birlik ve Huzur Partisi Genel Başkanı Seyyid Emanullah Gündüz, Yeni kurulan parti hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Büyük Anavatan Partisi ismini Birlik ve Huzur Partisi olarak değiştiren Genel Başkan Seyyid Emanullah Gündüz, Bundan sonra siyasi hayata Birlik ve Huzur Partisi çatısı adı altında siyaset yapacaklarını söyledi.

Türkiye'nin yeni bir siyasi vizyona ihtiyacı olduğunu belirten Birlik ve Huzur Partisi Genel Başkanı Seyyid Emanullah Gündüz, "22 Ay önce genç ve idealist arkadaşlarımızla kurduğumuz Büyük Anavatan Partisi adı altında, 22 ay boyunca tüm Türkiye de başarılı çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar bize Türkiye'nin siyasetinde sayısız eksikliklerin olduğunu gösterdi. Öncelikle Misyonunu sürdürmeye çalıştığımız Sayın Özal'ın ve Anavatan Partisinin artık yok olduğunu gördük. "dedi

Birlik ve Huzur Partisi olarak, Türkiye'de bulunan 75 milyon insanı kucaklayan bir parti anlayışı getireceklerini kaydeden Gündüz, "İktidara karşı onun dilinden siyaset yapan Muhalefetin olmayışı ve bölgemiz için ise; halkın PKK ve uzantısı BDP'nin zulmünde ezildiği açıkça görülmektedir. Bizler Müslüman Kürtler olarak bu duruma; yani Siyonizm'in uşağı olan Ergenekon'un ve onun hizmetkârı olan PKK ve uzantılarına karşı sessiz kalamayız. Artık PKK ya karşı net tavrımızı ortaya koymalı, sesimiz gürleştirmeli, Birliğimizi oluşturmalıyız." dedi

Müslüman Birlik ve Huzur Partisinin Türkiye'nin demokrasi ayıbını ortadan kaldıracağını vurgulayan Gündüz, "Avrupa da, Asya da ve Ortadoğu da isminde Müslüman kelimesi olan ve Müslümanların partisi olan onlarca parti var. Ancak en büyük Müslüman gücü olan ve herkesin Müslümanların lider ülkesi olarak gördüğü Türkiye de böyle bir partinin olamayışı büyük bir eksiktir. Halkının hemen hemen tümünün Müslüman olduğu bir ülkede Müslüman isimli parti kurmak yasaklanmış ancak Sosyalist, Komünist ve Faşist isimler ve ideolojilerle partiler görmezden gelinmiştir. Bu durum; en büyük mağdur ve özgürlüğü elinden alınmış kitlenin Müslümanlar olduğunu gösteriyor. Tüzüğümüzün ilgili maddesince yönetimimiz tarafında değişiklik yapılması kararlaştırılmış olup partimizin adı Birlik ve Huzur Partisi ve kısaltılmış ismi Huzur Partisi yapılmıştır. Müslüman kelimesi Anayasal olarak yasaklandığı için resmi evraklarda Müslüman kelimesi kullanılamayacaktır. Ancak gayrı resmi olarak Müslüman Birlik ve Huzur Partisi olduğumuzu her yerde kullanacağız. Birlik ve Huzur Partisi özellikle Doğuda PKK'ya karşı bir Anti–PKK siyaseti yapmakla beraber tüm insanlık için çalışacaktır. Birlik ve Huzur Partisi ezilmiş Kürtlerle birlikte hakları gasp edilmiş Türklerin ve Dünyanın neresinde olursa olsun ezilmişlerin, mazlumların ve haklıların partisi olacaktır. Hakkari deki kürdün Gazze'deki mazlumun, Somali'deki sömürülenin, Doğu Asya'daki dini yasaklanış Türkün kısacası tüm dünya Müslümanlarının partisi olacaktır." şeklinde konuştu.