Buski'nin Akreditasyon Başarısı
Haberler » Güncel » Buski'nin Akreditasyon Başarısı - Haber

Buski'nin Akreditasyon Başarısı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Buski Genel Müdürlüğü, içme suyu ve atık su laboratuvarları TS EN ISO/IEC 17025:2012 sistemine göre TÜRKAK akreditasyon belgesi aldı.

Buski'nin Akreditasyon Başarısı

BUSKİ laboratuvarları, akreditasyon ile uluslararası alanda itibar ve prestij kazanmış olmakla birlikte sonuç doğrulama ve izlenebilirlik yetenekleri bakımından da güven veren bir seviyeye ulaştı.

BUSKİ Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanı , Atık Su Arıtma Ruhsatlandırma ve Denetleme Şube Müdür Vekili Dr. İpek Diğdem Yolcu ile İçme Suyu Arıtma Denetleme ve Koruma Şube Müdürü Cengiz Çelik'in koordinasyonunda gerçekleştirilen çalışmalar, (TÜRKAK) denetçilerinin onayından geçti. Böylelikle, 2010 yılından bu yana devam eden süreç neticesinde, içme suyu ve atık su laboratuvarları, TS EN ISO/IEC 17025:2012 sistemine göre akreditasyon belgesinin sahibi oldu.

Akreditasyon sürecinde sergiledikleri üstün performans nedeniyle çalışma ekibini tebrik eden BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, "Hizmet üreten bir kurum olarak, hizmetin en iyisini sunmak en temel hedefimiz. Teknik teçhizatımız, yetişmiş iş gücümüz, bilgi birikimimizle çözüm odaklı çalışmalar sergilemek ise en önemli varlık nedenimizdir" diye konuştu.

Uluslararası alanda saygınlık ve güven
Laboratuvarların akreditasyonu ile test sonuç ve raporların uluslararası kabul edilirliğe sahip olduğunu belirten Çetinavcı, bu durumun, BUSKİ'ye uluslararası alanda saygınlık ve güven kazandıracağını vurguladı. Süreçle birlikte içme suyunda 6, atık suda ise 15 parametrede akreditasyonun sağlandığını belirten Çetinavcı, "Akreditasyonla birlikte laboratuvarda olması gereken tüm kriter ve şartlar, eksiksiz sağlanmış oldu. Laboratuvarlarımız, akreditasyon ile uluslar arası alanda itibar ve prestij kazanmış olmakla birlikte sonuç doğrulama ve izlenebilirlik yetenekleri bakımından da güven veren bir seviyeye ulaştı. Bununla birlikte laboratuvarlarımızın belirli deney, analiz ve ölçüm çalışmalarını yüksek kalite anlayışı içinde sonuçlandırma yeteneğine sahip oldukları da tescillendi" diye konuştu.

Sürekli kendini yenileyen hizmet anlayışı
Sürekli kendini yenileyen ve hizmetin en iyisini sunabilmenin gayretinde olduklarını dile getiren Çetinavcı, bugün için içme suyunda 6, atık suda ise 15 parametrede sağlanan akreditasyon sürecine ilerleyen tarihlerde yeni parametrelerin eklenebileceğini vurguladı. Laboratuvar çalışmalarının periyodik aralıklarla TÜRKAK tarafından denetleneceğini ifade eden Çetinavcı, laboratuvarların BUSKİ'nin dışındaki kurum ve kuruluşlara da hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Bültenler
Son Dakika Güncel Haberleri