Bu Yaz Kavrulacağız

Bu Yaz Kavrulacağız

Haziran Ayı Normallerinin 2-4 Derece Üzerinde Seyreden Hava Sıcaklıklarında Cuma Gününden İtibaren 5-6 Derece Artış Bekleniyor.

Bu Yaz Kavrulacağız

HAZİRAN AYI NORMALLERİNİN 2-4 DERECE ÜZERİNDE SEYREDEN HAVA SICAKLIKLARINDA CUMA GÜNÜNDEN İTİBAREN 5-6 DERECE ARTIŞ BEKLENİYOR.

Meteorolojiden yapılan uyarıya göre Kuzey Afrika üzerinden gelmesi beklenen sıcak hava kütlesi, 22-24 Haziran 2007 tarihlerinde Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu, 24-26 Haziran 2007 Tarihlerinde güney ve iç kesimlerde etkili olacak.

Sıcak hava kütlesine bağlı olarak en yüksek sıcaklık değerlerinin ; Ege Bölgesi'nde (İzmir, Aydın, Manisa, Denizli) 40-43 derece, Marmara Bölgesi'nde (İstanbul, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya) 37-39 derece, Akdeniz Bölgesi'nde (Adana, Isparta, Burdur, Muğla Antalya ) 36-40 derece, İç Anadolu Bölgesinde (Ankara, Eskişehir, Konya, Kayseri, Kırıkkale ) 36-37 derece dolayında olması tahmin ediliyor.

MUĞLA'DA SAHİLLER DOLDU

Hava sıcaklığının 35 dereceye ulaştığı Muğla'da turistlerle vatandaşlar, sahilleri ve piknik alanlarını doldurdu.

Muğla'nın Akyaka beldesindeki halk plajında denize giren turistler ve vatandaşlar, çeşitli etkinliklere katılarak tatilin keyfini çıkarıyor.

Okulların tatile girmesinin ardından Muğla ve ilçelerine tatile gelen öğrenciler, denizin keyfini çıkarırken bölgedeki otel ve tatil siteleri, çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Bu arada, Muğla, Bodrum, Marmaris ve Fethiye sahillerinde güneş ve denizin tadını çıkaran, piknik yapan tatilciler, orman yangını konusunda afiş ve pankartlarla uyarılıyor.