Bu Kez Profesyonel Aşçılar Yarıştı

Bu Kez Profesyonel Aşçılar Yarıştı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Dünyaca ünlü yemek şirketi Compass Group tarafından Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde düzenlenen yemek yarışmasında, 7 aşçı Trakya Bölgesi 1’inciliği için yarıştı.

Dünyaca ünlü yemek şirketi Compass Group tarafından Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde düzenlenen yemek yarışmasında, 7 aşçı Trakya Bölgesi 1'inciliği için yarıştı.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde eğitim veren Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde düzenlenen Compass Group Yemek Yarışması Trakya Bölgesi elemelerine 7 aşçıbaşı katıldı. Yarışma hakkında bilgi veren Compass Group Trakya Bölge Direktörü Osman Güler, "Trakya Bölgesi'nde en büyük projelerde görev almış aşçıbaşı arkadaşlarımızı seçerek yarışmamıza davet ettik. Bugün burada 1. olan arkadaşımız, Mayıs ayında İstanbul'da yapılacak Türkiye finaline katılmaya hak kazanacak. Türkiye finalinde ilk 3'e giren arkadaşlarımız da Ağustos'ta Dubai'de yapılacak Dünya Yemek Yarışması'na katılmaya hak kazanacaklar" diye konuştu.

Compass Group'un Türkiye'de 'Sofra' adı altında faaliyet gösterdiğine dikkat çeken Osman Gürel, "Compass Group'un Türkiye'de 25 bin, dünyada ise 400 bin çalışanı var. Şirketin yıllık cirosu yaklaşık 20 milyar dolardır. Dünyanın en büyük catering şirketidir. Şirketimiz Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi'ne de destek olmaktadır. Bir yandan okulun ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sağlarken, bir yandan da öğrencilere staj ve iş imkanı sunmaktadır" açıklamalarında bulundu.

Compass Group'un Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi'ndeki yemek yarışmasında Selçuk Tuna (Sebzeli Çin Usulü Biriç), Burhanettin Konca (Dana Bonfile), Cevdet Durmaz (Tantuna), Selçuk Akyüz (Mitoz Köfte), Özcan Karakoç (Levrek), Aydoğan Akbaş (Sebzeli Piliç Küpleri) ve Ahmet Aksoy (Büryan) Trakya Bölgesi 1'inciliği için yarıştı.

Yarışmanın jüri üyeliklerini ise Compass Group Trakya Bölge Direktörü Osman Güler ile Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğretmenleri Gamze Çetin, Hülya Güner, Suat Adıyaman ve Taner Ender yaptı. Yarışma sonunda birinci Özcan Karakoç'un 'levrek' isimli yemeği oldu. - TEKİRDAĞ

Bu Kez Profesyonel Aşçılar Yarıştı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title