Bor Madeni Haberleri

Bor Madeni haber, Bor Madeni son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bor Madeni - 16.10.2020
Üniversite-sanayi iş birliğiyle bor katkılı kişisel bakım ürünleri geliştirdiler
Afyonkarahisar'da üniversite-sanayi iş birliğiyle üretilen bor madeni katkılı sıvı sabun ve cilt bakım kremi, zincir marketlerde satışa sunuldu.
Bor Madeni - 26.08.2020
Dicle Üniversitesinde bordan yarı sentetikli el yumuşatıcı krem üretildi
Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Temel, doktora öğrencisiyle bor madeni üzerinde yaptığı çalışmalarla yarı sentetikli bor türevli el yumuşatıcı krem üretti.
Bor Madeni - 25.03.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAKANLARLA VİDEO KONFERANSLA GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bakanlarla video konferans ile görüştü. Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bor madeninden üretilen el dezenfektanını anlattı.
Bor Madeni - 07.03.2020
Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye Konferansı
"Sıcak denizlere inme hayali, imkanı altın tepside Rusya'ya sunuldu" Türkiye'nin soğuk savaş döneminin sonunda zaman zaman sıkıntılar çektiğini ve ekonomide zor günler yaşadığını hatırlatan Toptan, şunları söyledi: "Türkiye'yi sıkıştırma yolunda herkes zannediyorum bizim gücümüzü anlayan noktaya gelmiştir. Bundan sonraki varacağımız hedefler bakımından bunu önemsiyorum. Yavaş yavaş dünya soğuk savaş döneminin alışkanlıklarına doğru gitmeye gayret ediyor. Körfez Savaşı'nda, Irak Savaşı'nda Rusya'nın tepkisini gördünüz mü? Şimdi, Suriye semalarında vızır vızır uçuyor. Oralarda Rus uçağı gördünüz mü? Yok. Türkiye iyi niyetle Suriye'de demokrasinin yerleşmesi, pekişmesi, oradaki insan hakları ihlallerinin azaltılması niyetiyle o girişime destek oldu ama geldiğimiz noktada bakar mısınız? Suriye parçalandı. Rusya'nın 100 yıllık hayali, belki daha da ötesi 200 yıllık hayali olan sıcak denizlere inme hayali, imkanı altın tepside Rusya'ya sunuldu. Amerika'nın buna bir itirazı yok. Niçin olsun ki? Amerika da öbür tarafını, petrolün olduğu tarafını aldı. Daha önemlisi orada kurmayı düşündüğü bir devletle İsrail'i güvenceye aldı." Kuzey Afrika'da başta Libya olmak üzere istikrarsızlıklar yaratıldığına işaret eden Toptan, şöyle konuştu: "Türkiye belki de 200 yıllık önemli bir karar vererek Libya'da hakkının olduğunu ilan etti. Belki önümüzdeki süreçte Amerika Türkiye'den istediğini bulamayacak ama Suriye'de kurduracağı bir devletle Irak'ta desteklediği başka bir devletle Türkiye'yi güneyden kuzeye doğru sıkıştırmaya çalışacaklar. Hedef mutlaka Türkiye'nin bölünmesi. Türkiye şimdiye kadar buna fırsat vermedi. Bundan sonra da vermez ama gücünü, konumunu iyi kullanmalı. Temel olarak takip ettiği politika böyle bir oyunu engellemede başarılı bir noktaya gelmiştir ama burada sorun biter mi? Bitmez. Amerika bir taratan Orta Doğu'daki, Kuzey Afrika'daki petrollerle ilgilenirken öbür taraftan petrol ve doğalgaz dağıtımının da kendi kontrolünde olmasını istiyor." Toptan, dünyada petrol ve doğal gazın öneminin giderek azaldığını vurgulayarak şunları kaydetti: "İki önemli madde önümüze çıkacak, birisi su: Türkiye su zengini bir ülke değil ama bir alanda rakipsizdir. O da bor. Bor madeni dünyada en çok Türkiye'de çıkmaktadır.
Bor Madeni - 06.03.2020
BOREN Proje Günleri etkinliği
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bor madenine yönelik Ar-Ge çalışmalarının çeşitlendirildiği belirtildi.
Bor Madeni - 16.01.2020
Bor madeninden yatak üretildi; bakterileri öldürüyor
Son yıllarda kullanım alanı oldukça genişleyen bor madeninden yatak üretildi.
Bor Madeni - 16.01.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu: (5)
Nükleer mühendislik alanında uzmanlık eğitimine gönderdikleri 244 Türk öğrenciden 88'inin geçen yıl eğitimini tamamlayarak işbaşı yaptığını belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Rezerv bakımından dünyada birinci sırada yer aldığımız bor madenini ileri teknolojiyle işlemeye ve değerlendirmeye önem veriyoruz.
Bor Madeni - 27.12.2019
ABD yerine Van'ı tercih eden Prof. Dr. Zahmakıran'dan büyük başarı
  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Fen Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran, İlim Yayma Cemiyeti'nce düzenlenen 'İlim Yayma Ödülleri' değerlendirmesinde 7 bin 500 başvuru arasında ödül alarak, büyük başarıya imza attı. Zahmakıran, Bizim çalışmamızın dayandığı ana temel esas, hidrojenin depolanmasında mekanik yöntemlere göre kimyasal yöntemlerin kullanılması ve bora dayalı kimyasal malzemelerin hidrojen depolayıcı olarak kullanılması dedi.  İlim Yayma Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti'nce 2 yılda bir verilen İlim Yayma Ödülleri değerlendirmesinde YYÜ Fen Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran, mühendislik, doğa ve sağlık alanlarında ödül aldı. Prof. Dr. Zahmakıran ödülünü, 23 Aralık'ta Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törende alarak, büyük bir başarıya imza attı. Zahmakıran, alanında tüm dünyada en güncel konulardan birisi olan hidrojenin yakıt olarak kullanılması için araştırmalarına 2011 yılında ABD'den döndükten sonra başladı. Tüm dünya için son derece önemli sonuç elde edilen araştırma için Zahmakıran başkanlığında 20 kişilik ekip çalışmalara başladı. Prof. Dr. Zahmakıran, hidrojeni bor madenini kullanarak depolayıp elektrik enerjisine dönüştüren çalışmasını yerli otomobil ve savunma endüstrilerinde kullanacağını anlattı.
Bor Madeni - 27.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ 11
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------- Altın ve pırlanta indirim çadırından görüntü Pırlantalardan detay görüntüler Yüzük, bilezik, tesbih, biberon ve emzikten detaylar Çadırın en pahalı setinden detay Tapuyla alışverişten görüntü Röp1: Abdullah Aytar Röp2: Mustafa Çetin ve Emrah Baygın Haber- Kamera: Aslı DURAN/ANTALYA, ============================ ABD yerine Van'ı tercih eden Prof. Dr. Zahmakıran'dan büyük başarı   Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Fen Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran, İlim Yayma Cemiyeti'nce düzenlenen 'İlim Yayma Ödülleri' değerlendirmesinde 7 bin 500 başvuru arasında ödül alarak, büyük başarıya imza attı. Zahmakıran, "Bizim çalışmamızın dayandığı ana temel esas, hidrojenin depolanmasında mekanik yöntemlere göre kimyasal yöntemlerin kullanılması ve bora dayalı kimyasal malzemelerin hidrojen depolayıcı olarak kullanılması" dedi.  İlim Yayma Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti'nce 2 yılda bir verilen İlim Yayma Ödülleri değerlendirmesinde YYÜ Fen Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran, mühendislik, doğa ve sağlık alanlarında ödül aldı. Prof. Dr. Zahmakıran ödülünü, 23 Aralık'ta Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törende alarak, büyük bir başarıya imza attı. Zahmakıran, alanında tüm dünyada en güncel konulardan birisi olan hidrojenin yakıt olarak kullanılması için araştırmalarına 2011 yılında ABD'den döndükten sonra başladı. Tüm dünya için son derece önemli sonuç elde edilen araştırma için Zahmakıran başkanlığında 20 kişilik ekip çalışmalara başladı. Prof. Dr. Zahmakıran, hidrojeni bor madenini kullanarak depolayıp elektrik enerjisine dönüştüren çalışmasını yerli otomobil ve savunma endüstrilerinde kullanacağını anlattı.
Bor Madeni - 24.12.2019
Yurt dışı kariyerini bırakıp Van'ı tercih etti
Prof. Dr. Zahmakıran, son olarak fosil yakıtlı araçların yerini alması beklenen hibrit araçların enerji ihtiyacının bor madeninden karşılanması amacıyla hazırladığı proje, "TÜBİTAK Bilim Teşvik Ödülü"ne layık görülmüştü.
Bor Madeni - 24.12.2019
Prof. Dr. Türkez Bordan alzheimer ve parkinson tedavisi için ilaç yaptık
Prof. Dr. Türkez Bordan alzheimer ve parkinson tedavisi için ilaç yaptık Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Türkez, alzheimer ile parkinsonun önlenmesi ve tedavisinde kullanılması için bor madeninden ilaç yaptıklarını belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bor Madeni Haberleri | Bor Madeni Haber - Haberler - Bor Madeni haberleri, son dakika bor madeni haber ve gelişmeleri burada. (Özel) Genç girişimciler, kendi imkanlarıyla solunum cihazı yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 5.08.2021 22:03:38. #1.13#

title