Bolvadin Kaymak Festivali Sona Erdi - Haberler
Haberi Paylaş

Bolvadin Kaymak Festivali Sona Erdi

AA - Haberler | Yerel
Bolvadin Kaymak Festivali Sona Erdi

Bu yıl 27'ncisi düzenlenen Bolvadin Kaymak Festivali sona erdi.

Bu yıl 27'ncisi düzenlenen Bolvadin Kaymak Festivali sona erdi.

Bolvadin Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık, festivalde yaptığı konuşmada, festivalin Bolvadin'in tanıtımına, ekonomisine, sosyal faaliyetlerine katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Festival kapsamında toplu sünnet töreni yapıldı. Gaziantep Halk Oyunları Gösterisi, mehter gösterisi, Adem Ceylan konseri, kaymak, şiir, fotoğraf ve buzağı yarışmaları yapıldı.

Törende 20 çiftin toplu nikahı da gerçekleştirildi. Festival Ali Kınık, İntizar konseri ve havai fişek gösterisiyle sona erdi.

Öte yandan Ankaralı Işıl, Murat Göğebakan ve Ebru Yaşar da birer konser verdi. Eber Gölü yolunda trap yarışması yapıldı. 25 avcının katıldığı yarışmada Halit Koca birinci, Ömer Dabanlı ikinci, Vahap Kocabaş da üçüncü oldu.

Düzenlenen buzağı yarışmasında ise Zehra Selçuk'un buzağısı birinci, Atilla Tekeli'nin buzağısı ikinci, Sefa Palas'ın buzağısı ise üçüncü oldu. Birinciye 15 torba, ikinciye 10 torba, üçüncüye 5 torba yem hediye edildi.

Festivalin kapanış programına, Kaymakam Osman Nuri Canatan, Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Abdülkadir Akcan, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, belde belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

- AFYONKARAHİSAR

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title