Boğazına Kaçan Ceviz, 2 Yaşındaki Arda'nın Ölümüne Neden Oldu
Haberler » Güncel » Boğazına Kaçan Ceviz, 2 Yaşındaki Arda'nın Ölümüne Neden Oldu - Haber

Boğazına Kaçan Ceviz, 2 Yaşındaki Arda'nın Ölümüne Neden Oldu

MUĞLA'nın Milas İlçesi'nde, boğazına kabuklu ceviz kaçan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 2 yaşındaki Arda Yıldırım'ın cenazesi, gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Boğazına Kaçan Ceviz, 2 Yaşındaki Arda'nın Ölümüne Neden Oldu

'nın İlçesi'nde, boğazına kabuklu ceviz kaçan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 2 yaşındaki Arda Yıldırım'ın cenazesi, gözyaşlarıyla toprağa verildi.


Milas'ın kırsal Ortaköy Mahallesi'nde yaşayan ve bir maden ocağında operatör olarak çalışan 35 yaşındaki 'ın oğlu Arda, annesi 27 yaşındaki 'la 14 Ekim sabahı evlerinin yakınındaki parka gitti. Elindeki cevizi kabuğuyla ağzına sokan Arda, parktaki oyuncak arabada oynamaya başladı. Bir ara dengesini kaybeden minik Arda, düştü. Düşerken, ağzındaki ceviz Arda'nın boğazına kaçtı. Anne Yıldırım, boğazına kaçan ceviz nedeniyle nefes alamayıp, yerde çırpınan oğluna yardım etmeye çalışsa da başarılı olamadı. Bu sırada çevredekilerin vermesi üzerine gelen ambulansla Milas 75'inci Yıl Devlet Hastanesi'ne kaldırılan çocuk, uzun süre nefessiz kaldığı için doktorların müdahalelerine rağmen yaşamını yitirdi.


İki torunundan birini kaybetmenin acısını yaşayan dede İbrahim Yıldırım, "Arda, parkta oynarken, elindeki cevizi ağzına atmış. Ardından da arabadan düşüp, devrilince ceviz, boğazına kaçmış. Bütün bildiğimiz bu. Acımız büyük" dedi.


Minik Arda'nın hastane morgundan yakınları tarafından alınan cenazesi, bugün öğle vakti beklenmeden Ortaköy Mezarlığı'nda kılınan namazın ardından toprağa verildi. - Muğla

Kaynak: DHA