Biontech Haberleri

Biontech haber, Biontech son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Biontech - 21.10.2021
Pfizer/BioNTech aşısının takviye dozunun yüzde 95,6 etkili olduğu açıklandı
ABD'li ilaç şirketi Pfizer, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının takviye dozunun virüse karşı yüzde 95,6 oranında etkili olduğunu bildirdi.
Biontech - 20.10.2021
Güney Afrika Cumhuriyeti'nde 12-17 yaş grubundakilere Kovid-19 aşısı yapılmaya başlandı
Ayrıca yan etkilerden emin olmak için bu kişilere ilk etapta tek doz BioNTech/Pfizer aşısı uygulanacağı ifade edildi.
Biontech - 15.10.2021
Güney Afrika'da 12-17 yaş arası nüfusun Kovid-19 aşılamalarına başlanacak
Bakan Phaahla, 12-17 yaş arası nüfusun aşılamalarına 20 Ekim'den itibaren başlanacağını ve yan etkilerden emin olmak için ilk etapta tek doz BioNTech/Pfizer aşısı uygulanacağını kaydetti.
Biontech - 14.10.2021
PROF. DR. TANIR TEKRARLAMA DOZU BİONTECH OLANLARIN ANTİKORU 20, SİNOVAC OLANLARIN 5 KAT ARTIYOR
ÇUKUROVA Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferdi Tanır, yaptıkları çalışmayla 6'ncı ayın sonunda 3'üncü doz aşıyı Biontech olan kişilerin antikor düzeyinin 20, Sinovac olanların ise 5 kat arttığını söyledi.
Biontech - 12.10.2021
ABD'deki aşı karşıtı dava tartışma yarattı: Doğal bağışıklık mı aşı bağışıklığı mı?
ABD'de bulunan California Üniversitesi öğretim üyesi Psikiyatrist Dr. Aaron Kheriaty, daha önce Kovid-19 geçirdiği için "Doğal bağışıklık" kazandığını iddia edip aşı olmayı reddederek çalıştığı kurumun "Zorunlu aşı" politikasını dava etti. Hakim, Dr. Kheriaty'in davasını reddederek aşı olmasına karar verdi. Ancak dava sürecinde iki tarafın iddialarını destekleyecek çeşitli bilimsel çalışmaların sunulmasıyla; Kovid-19 geçirenlerin doğal bağışıklık yoluyla elde ettikleri koruma mı yoksa Kovid-19 aşısı olanların elde ettiği korumanın mı daha iyi olduğu tartışması, ABD kamuoyunda sorgulanmaya başladı. Bilimsel çalışmalar hastalığı geçirenlerin Kovid-19 aşısı kadar Delta varyantına karşı koruma sağladığını ortaya koydu ancak dünyada virüsün en kötü etkilediği ve iki defa vurduğu Brezilya'nın Manaus kenti örneği, Kovid-19 geçirenlerin Gamma varyantına karşı koruyucu antikor sağlayamadığını ortaya koydu.   İSRAİLLLİ BİLİM İNSANLARI: KOVİD-19 GEÇİRENLERDE DOĞAL BAĞIŞIKLIK VAR Dr. Aaron Kheriaty, hastalığı geçirenlerin doğal bağışıklık kazandığını iddia ederek İsrail'den Maccabi Sağlık Hizmetleri, Tel Aviv Üniversitesi ve Samson Assuta Ashdod Üniversite Hastanesi'nden bilim insanlarının yaptığı gözleme dayalı karşılaştırmalı bilimsel çalışmadan argümanlar kullandı. İsrailli bilim insanları 25 Ağustos'ta yayınladıkları çalışmada "Bu çalışma, doğal bağışıklığın, BNT162b2 (Pfizer Biontech Kovid-19 aşısı) iki doz aşı kaynaklı bağışıklığa kıyasla, SARS-CoV-2'nin Delta varyantının neden olduğu enfeksiyona, belirti göstererek hastalanmaya ve hastaneye yatışa karşı 'daha uzun süreli ve daha güçlü koruma' sağladığını göstermiştir.
Biontech - 11.10.2021
Gana 1,3 milyon doz Kovid-19 aşısı teslim aldı
Gana'ya, Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısından 1,3 milyon doz ulaştı.
Biontech - 10.10.2021
Fransa'da Macron'un sağlık kartını kullanan gence 135 euro para cezası
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Pfızer-BioNTech Covid-19 aşısını vurulduğunu bildiren özel Covid-19 sağlık kartı, birkaç sağlık çalışanı tarafından sosyal medyada sızdırılmıştı.
Biontech - 07.10.2021
'Covid-19 geçirenlerin beyninde küçülme tespit edildi'
'AŞI EN ÖNEMLİ SİLAHIMIZ' Doç. Dr. Savaşçı, Covid-19'a karşı aşı olunması ve kurallara uyulması gerektiğini belirterek, "Bu konuda bazen yanlış anlaşılmalar olabiliyor. Ben de 3 doz Biontech aşılıyım; ama yine de maskemi 2 kat takıyorum.
Biontech - 07.10.2021
Hakkari'de Devlet Hastanesi'nde kurulan stantta anne sütünün önemi anlatıldı
Salgınlardan korunmada da anne sütü ile beslenmenin önemli olduğunu vurgulayan Kara, şöyle konuştu: "Anne sütünün eşsiz besinsel özelliklerinin yanı sıra bağışıklık sağlayıcı, güçlendirici ve enfeksiyonlara karşı koruyucu özellikleri de bulunuyor. Salgınlar sırasında genel olarak anne sütü ile beslenme kesilmemeli ya da ara verilmemelidir. Salgın sırasında annenin Kovid-19 pozitifliği gibi çeşitli nedenlerle emzirmeyi kesmesi, çocuğun bağışıklık sağlayıcı bileşenlerden yaralanmasını engelleyerek çocuğu daha fazla riske sokabilmektedir. Hastanede tedavi gören Kovid-19'u pozitif olan annenin bebeğinin anne sütü ile beslenmesi sağlanmalıdır. Hastanede yatan annelerin bebeklerini yanlarında emzirmesi anne ve takip eden sağlık ekibinin değerlendirmesine göre uygulanmalıdır." Kovid-19 aşısının hamile kadınlar ve emziren anneler için güvenli olduğunu ifade eden Kara, biontech aşısının hamile kadılar ve emziren annelerde, hamile olmayan veya emzirmeyen kişilerde olduğu gibi aynı korucu etkiye sahip olduğunu aktardı.
Biontech - 06.10.2021
İsveç kalp iltihabı nedeniyle Moderna aşısının gençlerde kullanımını durdurdu
Moderna'nın Spikevax aşısının ikinci dozundan sonra yan etki ile aşı arasındaki bağlantının açıkça görüldüğü kaydedilen açıklamada, 1991 yılında veya sonrasında doğan ve ilk Moderna aşısı vurulan 81 bin gence ikinci doz Moderna aşısı yapılmayacağı, bunun yerine Pfizer/BioNTech aşısının kullanılacağı ifade edildi.
Biontech - 05.10.2021
ABD'de Johnson and Johnson, Kovid-19 destek aşısı için başvuruda bulundu
FDA, 23 Eylül'de, Pfizer-BioNTech aşısının üçüncü dozunu, 65 yaş üzeri, kronik hastalığı bulunanlar ve riskli işlerde çalışanlar için onayladığını duyurmuştu.
Biontech - 04.10.2021
AB ilaç düzenleyicisinden Pfizer-BioNTech aşısının üçüncü dozuna yeşil ışık
Avrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), yeni tip koronavirüs hastalığının (Kovid-19) tedavisi için Pfizer-BioNTech tarafından geliştirilen aşının üçüncü dozunun yetişkinlere uygulanmasına yeşil ışık yaktı.
Biontech - 02.10.2021
Türkiye genelinde uygulanan Kovid-19 aşısı 110 milyon dozu geçti
Halen 12 yaş ve üzerindeki herkes Kovid-19 aşısını olabilirken, Sinovac veya BioNTech aşılarından istediğini tercih edebiliyor.
Biontech - 01.10.2021
BM Acil Yardım Koordinatörü Griffiths Antalya Diplomasi Forumu'nun ADF120Sec uygulamasına katıldı Açıklaması
ADF'nin 120 Saniye uygulamasına daha önce BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Direktörü Antonio Vitorino, BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Genel Sekreter Yardımcısı Ulrik Vestergaard Knudsen, NATO Parlamenter Asamblesi (NATO-PA) Başkanı Gerald Connolly, tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Filistinli siyasetçi Dr. Hanan Ashrawi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını geliştiren Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucu ortağı Dr.
Biontech - 01.10.2021
Avustralya'nın uluslararası sınırları kasımda yeniden açılacak
Avustralya'ya gelmek isteyenlerin yaptırması gereken aşılar açıklandı Avustralya'da kullanılacak tıbbi malzeme ve ilaçları onaylayan Terapötik Ürünler İdaresi, sınırların açılmasıyla Pfizer-BioNTech, AstraZeneca, Moderna, Johnson & Johnson, Sinovac ve Covishield Kovid-19 aşılarının çift dozunu da yaptırdığını belgeleyenlerin Avustralya'ya girebileceğini açıkladı.
Biontech - 29.09.2021
Belçika'da 65 yaş üstü üçüncü doz mRNA aşısı yaptırabilecek
Federal ve bölgesel hükümetlerin sağlık bakanlarının toplantısında alınan karara göre, daha önce hangi aşıyı yaptırdığına bakılmaksızın 65 yaş ve üstündeki kişilere yıl sonuna kadar üçüncü doz olarak Pfizer-BioNTech ve Moderna firmalarının mRNA aşılarından uygulanacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Biontech Haberleri | Biontech Haber - Haberler - Biontech haberleri, son dakika biontech haber ve gelişmeleri burada. Uğur Şahin ve Özlem Türeci, İspanya'da Asturias Prensesi ödülünü aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.10.2021 20:34:59. #1.16#

title