Bingöl: Bingöl'de Yerel Yönetimler - Haberler
Haberi Paylaş

Bingöl: Bingöl'de Yerel Yönetimler

Bingöl: Bingöl'de Yerel Yönetimler
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Bingöl Belediye Başkanı Hacı Ketenalp, yaptıkları çalışmalar ile ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.

Bingöl Belediye Başkanı Hacı Ketenalp, yaptıkları çalışmalar ile ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.

Belediye Başkanlığı'nda verdiği yemekte gazetecilerle biraraya gelen Başkan Ketenalp, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kilit taşı seri üretimine başladıklarını ve günde 15 bin parke taşı ürettiklerini belirten Başkan Ketenalp, üretimi günlük 20 bine çıkartmak için 200 kalıp daha sipariş verdiklerini ifade etti. Ürettikleri parke taşlarıyla Malazgirt, Demirciler, Şişli, Fırat ve Osmanlı sokakları ile Kültür Caddesi'nin büyük bir bölümünü döşeyeceklerini söyleyen Başkan Ketenalp, hava kirliliğini önlemek amacıyla da asfalt şantiyesine sulu filtre taktıklarını kaydetti. 2006 yılında çöp katı atık depolama projelerinin hazır olduğunu da vurgulayan Başkan Ketenalp, imar planı hazırlıklarının devam ettiğini, kanalizasyon ve dranaj revize çalışmasının bitme aşamasına geldiğini ve yakın zamanda projeyi İller Bankası'na sunacaklarını anlattı.

Belediye araç parkını güçlendirmek için Devlet Malzeme Ofisi'nden pikap, minibüs, kamyon, greyder, kepçe, kazıcı ve yükleyici siparişi verdiklerini söyleyen Ketenalp, "3 aracımızı teslim aldık. Geri kalan araçlar da önümüzdeki hafta içinde gelecek" dedi.

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title