Bilgisayar Mühendisleri Odası Kuruluyor - Haberler
Haberi Paylaş

Bilgisayar Mühendisleri Odası Kuruluyor

ANKA - Haberler | Güncel
Bilgisayar Mühendisleri Odası Kuruluyor

TMMOB çatısı altında Bilgisayar Mühendisleri Odası kuruluyor TMMOB çatısı altında Bilgisayar Mühendisleri Odası kuruluyor.

TMMOB çatısı altında Bilgisayar Mühendisleri Odası kuruluyor TMMOB çatısı altında Bilgisayar Mühendisleri Odası kuruluyor. Sayıları 30 bini bulan bilgisayar mühendisleri bu çabanın ilk adımı olarak 15 Ekim Cumartesi günü Milli Kütüphane Konferans Salonu'nda Bilgisayar Mühendisliği Çalıştayı düzenleyecek.

Elektrik Mühendisleri Odası'ndan yapılan açıklamaya göre, bilgisayar mühendisleri TMMOB çatısı altında örgütlenecek.

Türkiye"de ilk bilgisayar mühendisleri 1981 yılında mezun olurken, Türkiye'de bilgisayar mühendisliği bölümleri her yıl 6 bine yakın mezun veriyor. Kurulacak Bilgisayar Mühendisleri Odası ile de mühendislerin esnek çalışmaya karşı mücadele etmeleri, mühendislik projelerinde denetim ve imza yetkisine sahip olabilmeleri ve meslek alanlarındaki karmaşaya son vermeleri amaçlanıyor.

Bu çabanın ilk adımı olan Bilgisayar Mühendisliği Çalıştayı 15 Ekim 2011 tarihinde Milli Kütüphane Konferans Salonu'nda düzenlenecek. Bilgisayar Mühendisleri Odası, Mayıs 2012'de gerçekleştirilecek TMMOB Genel Kurulu'nda alınacak karar sonrası yasal olarak kurulmasına giden yolda ilk adımını da tamamlamış olacak. - Ankara

ANKA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım