Bilecik'ten Kısa Kısa

Bilecik'ten Kısa Kısa

Bilecik'te faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine maddi destek sağlandı.

Bilecik'ten Kısa Kısa

Bilecik'te faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine maddi destek sağlandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Gençlik Merkezi'nde düzenlenen törende, müdürlük bünyesinde faaliyet gösteren 32 spor kulübüne bakanlık tarafından 147 bin lira yardım yapıldığını kaydetti.

Amatör spor kulüpleri, gençleri ve çocukları kötü alışkanlıklardan koruyan, gençlere ve spora hizmet eden kuruluşlar olduğunu anımsatan Yıldız, kulüplere yapılan maddi yardımlar için gerekli imkanları sağlayanlara teşekkür etti.

Bilecik'e atış poligonu

Belediye Başkanı Nihat Can, atıl halde bulunan 100 dönümlük araziyi ulusal ve uluslararası boyutta etkinliklerin yapılabileceği atış poligonu yapacaklarını bildirdi.

Can, Osmangazi Mahallesi'nde alanda ilgililerle birlikte incelemelerde bulunarak, alanın yeniden revize edilerek rekreasyon ve sosyal yaşam alanı olarak Bilecik'e kazandırılacağını kaydetti.

Yaklaşık 100 dönümlük atıl vaziyetteki alanın hızlı tren inşaatında tünellerden çıkan milyonlarca metreküp hafriyatın yeniden düzenlenmesiyle oluşturulduğunu anlatan Can, şunları ifade etti:


"Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen çalışma ile atıl olan yaklaşık 100 dönümü kapsayacak bir alanda gerekli çalışmaları yaparak, atış poligonu şeklinde insanımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Alan içerisinde atış poligonu ile beraber büyük düz yeşil alanlar oluşturulacak ve bu alanlarda her türlü festival ve etkinlikler yapılabilecek.

Şehrimizin yeni cazibe alanlarından biri yapmayı planladığımız bölgede ulusal ve uluslar arası boyutta ve kalitede birçok organizasyon yapılabilecek. Buradaki en büyük artımız, söz konusu alanın atıl olması ve bizim çalışma ile burayı ıslah etmemiz ve doğal yaşam alanı haline getirmemizdir."

Kaynak: AA