Beyin felci geçiren Osman Öcalan bitkisel hayata girdi - Haberler
Haberi Paylaş

Beyin felci geçiren Osman Öcalan bitkisel hayata girdi

Haberler.com - Haberler | Güncel

Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan, geçirdiği beyin felci sonrasında bitkisel hayata girdi. Tüm yetilerini kaybeden Osman Öcalan geçtiğimiz aylarda Türkiye'ye dönmek istediğini belirtmişti.

Terör örgütü PKK'nın İmralı'da tutuklu olan elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan, felç geçirdi. Öcalan, yerel seçimler döneminde TRT'ye açıklama yapmasıyla gündem olmuştu.

Osman Öcalan'ın sağlık durumunu oğlu Welat Osman açıkladı. Bir süredir sağlık sorunları yaşadığı bilinen Osman Öcalan'ın beyin felcinin ardından bitkisel hayata girdiği öğrenildi. Oğul Öcalan, babasının hiçbir şeye tepki veremediğini de sözlerine ekledi.

Irak Kürdistan Bölgesi'nde yaşayan ve verdiği son röportajda Türkiye'ye dönmek istediğini söyleyen Osman Öcalan, "Oraya döndüğüm vakit siyasi çalışmalarıma başlayacağım, o zamana kadar da aktif siyasetin içinde yer almayacağım." ifadelerini kullanmıştı.

Terör örgütü PKK ile ilgili bir kitap da yazdığını söyleyen Osman Öcalan, "Kendi penceremden gördüğüm PKK'nın gerçeklerini yazıyorum. İki bölümünü tamamladım ve bu kış bitirmeyi düşünüyorum. Kitabın ismi 'Kürt Trajedisinde Bir Sayfa" ifadelerini kullanmıştı.

Beyin felci geçiren Osman Öcalan bitkisel hayata girdi
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (3)
Milliyetçi:Çek öyle bir çekki her çektiğinde gözlerinin önüne o şehitler gelsin
Hüseyin Dağdeviren:Milletin 20 li yaşlardaki kınalı kuzularini şehit ettiniz. İnşallah yıllarca felçli kalırsın
Kemal A.:Aman geberme biraz çek
500