Beşiktaş, 4 Yıl Sonra Liderlik Koltuğuna Oturdu

Beşiktaş, 4 Yıl Sonra Liderlik Koltuğuna Oturdu

Turkcell Süper Lig'de Ezeli Rakibi Galatasaray'ı 1-0 Yenen Beşiktaş, 4 Yıl Sonra Liderlik Koltuğuna Oturdu.

Beşiktaş, 4 Yıl Sonra Liderlik Koltuğuna Oturdu

Turkcell Süper Lig'de ezeli rakibi Galatasaray'ı 1-0 yenen Beşiktaş, 4 yıl sonra liderlik koltuğuna oturdu.

Siyah-beyazlılar, Galatasaray derbisinde elde ettikleri galibiyet ve Fenerbahçe'nin de Ankaragücü ile berabere kalması sonucu, 3. sırada başladığı 24. haftanın sonunda puanını 52'ye çıkararak, zirveye oturdu.

Beşiktaş, ligde en son, 2003-2004 sezonun 22. haftasında, 29 Şubat 2004 tarihinde liderlik koltuğunda bulunuyordu. Siyah-beyazlılar, 23. haftada, cezası nedeniyle Kocaeli'nde oynadığı maçta İstanbulspor'a Boliç'in golleriyle 2-1 yenilince, liderliği ezeli rakipleri Fenerbahçe'ye kaptırmıştı.

Beşiktaş, bu akşamki galibiyeti sonrası tam 138 lig haftası sonunda liderliği eline geçirdi. Öte yandan, Beşiktaş, Yıldırım Demirören'in kulüp başkanlığı döneminde ilk kez lider oldu.

Bu arada, Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da teknik direktörlük kariyerinde ilk kez liderlik sevinci yaşadı.

Beşiktaşlılar, maç sonrası liderliği büyük coşku içinde kutladı.

Kulüp başkanı Yıldırım Demirören ve siyah-beyazlı yöneticiler, protokol tribünde büyük sevinç yaşarken, Beşiktaş'ın teknik heyet ve futbolcuları da galibiyet coşkusunu taraftarlarıyla paylaştı.

Beşiktaşlı taraftarlar, maç boyunca büyük coşku içinde destekledikleri takımlarını karşılaşma sonunda ''Lider buraya'' diye kapalı tribünün önüne çağırıp alkışlarken, şampiyonluk şarkıları söylediler ve uzun süre tribünleri terk etmediler.

Öte yandan, Beşiktaş Kulübü Başkanı Demirören, maç bitiminde sevincini eşi ve çocukları ile paylaştı.

Kaynak: AA