Batman'da Miting Gibi Katılım

Batman'da Miting Gibi Katılım

Bir Ay Önce CHP İl Başkanlığı'ndan İstifa Eden Orhan Ekmen ve Gercüş CHP Eski Belediye Başkanı Bedrettin Ekmen, 3 Bin Kişilik Akraba ve Dostlarıyla AK Parti'ye Katıldı.

Batman'da Miting Gibi Katılım

Bir ay önce CHP İl Başkanlığı'ndan istifa eden Orhan Ekmen ve Gercüş CHP eski Belediye Başkanı Bedrettin Ekmen, 3 bin kişilik akraba ve dostlarıyla AK Parti'ye katıldı.

Binlerce kişiyle AK Parti'ye yürüyerek katılım sağlayan Ekmen ailesini AK Parti milletvekilleri Ahmet İnal, M. Nezir Nasıroğlu, Ali Suçin ve AK Parti milletvekili adayı M. Emin Ekmen karşıladı. Bir ay önce CHP İl Başkanlığı'ndan istifa eden Orhan Ekmen, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, sosyal demokrat bir aile olarak hep sosyal demokrat bir partide görev aldıklarını belirterek, 'Bugün CHP'de bu çizgi değişti' dedi.

CHP'nin faşist bir çizgiye kaydığını belirten CHP eski İl Başkanı Orhan Ekmen, 'Bizim gibi sosyal demokrat ailelerin artık bu partide yerinin olmadığını anladık ve o yüzden CHP il başkanlığından istifa ettim. Bugün gurur duyarak sosyal demokrat bir çizgi yakaladığına inandığımız, söylemleriyle, icraatlarıyla halkın yanında olan bir parti olan AK Parti'ye katılıyorum. Halkın esas partisine katılıyorum' dedi.

Eski Gercüş belediye Başkanı Bedrettin Ekmen ise, AK Parti'ye katılmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan, Yönetim kurulu üyeleri ve MYK üyelerinin bölgeye bakış açısının demokrat bir açı olduğunu kaydeden Bedrettin Ekmen, '84 yıl bazılarına hizmet ettik. Büyük bir hata etmişiz. Bundan sonra AK Partiye hizmet edeceğiz' dedi.

(ZG-AŞ-MEF-Y)

Kaynak: İHA