"Baskı – Resim Koleksiyon Sergisi"
Haberler » Güncel » "Baskı – Resim Koleksiyon Sergisi" - Haber

"Baskı – Resim Koleksiyon Sergisi"

"Baskı – Resim Koleksiyon Sergisi" açılış töreni gerçekleştirildi.

Cenani Konağı Kültür Sanat Merkezi'nde 5 – 19 Nisan 2013 tarihleri arasında Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Basri Erdem tarafından düzenlenecek olan "Baskı – Resim Koleksiyon Sergisi" açılış töreni gerçekleştirildi.

Sergi açılış törenine; GAÜN Rektör Danışmanı Doç. Dr. 'nın yanı sıra çok sayıda akademik ve idari personel ile öğrenci katıldı.

En eski sanat dallarından birisinin resim olduğunu belirten Rektör Danışmanı Doç. Dr. Murat Ağarı, "Alfabenin nasıl çıktığına dair bilgiler okuduğumuz zaman bütün harflerin bir resmin imgelenmiş hali olduğunu görüyoruz. En eski sanatın devamcısı olarak hocamızı tebrik ediyorum. Resim, mimari, güzel sanatlar apayrı bir şey. İnce bir ruh ve ince bir zevk gerektiriyor. Dolayısıyla bunların yapılmış hali bizleri son derece mutlu ediliyor. Bu mutluluğu bizlere yaşattığı için hocamıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Serginin açılışında konuşan Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Basri Erdem, serginin 70 resimden oluştuğunu söyleyerek, "Sergi, benim 30 – 35 yıldır sanatçı dostlarla takas yoluyla bu işin duayenleriyle yaptığımız resimlerden oluşuyor. Bedel ödeyerek yapmak mümkün değil" diyerek, bu birikimin hizmet olarak üniversitelere gittiğini, Üniversitemizin de on beşinci üniversite olduğunu ifade etti.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler