Ankara'da, şeriat çağrısı yapan provokatif bildirilerde 'Furkan Vakfı' iddiası

Ankara'da, şeriat çağrısı yapan provokatif bildirilerde 'Furkan Vakfı' iddiası

16.01.2021 22:45 | Son Güncelleme: 17.01.2021 00:15
Ankara'da, şeriat çağrısı yapan provokatif bildirilerde 'Furkan Vakfı' iddiası

Ankara'da bina önlerine bırakılan şeriat çağrısı içerikli provokatif bildirilerin, Alparslan Kuytul'un başkanı olduğu Furkan Vakfı ile bağlantılı olduğu öne sürüldü.

Ankara'nın Mamak ilçesinde, bugün evlerin kapı önlerine şeriat çağrısı yapan provokatif bildiriler bırakıldı. Vatandaşların şikayeti üzerine emniyet güçlerince başlatılan soruşturma kapsamında, bildiri üzerinde 'bize ulaşın' diye belirtilen F.S.'ye ait sosyal medya hesabının Furkan Vakfı ile bağlantılı olduğu belirlendi.

FURKAN TV İSİMLİ SOSYAL MEDYA KANALINDAN PAYLAŞILMIŞ

Ayrıca, bildiri metninde yer alan 'İmanımızı nasıl muhafaza ederiz?' isimli videonun Furkan TV isimli sosyal medya kanalından paylaşıldığı ve videonun Furkan Vakfı Başkanı olarak tanınan Alparslan Kuytul'un 2009 yılındaki konuşması olduğu öğrenildi. Güvenlik güçlerinin bildiriyi dağıtan kişilere yönelik yakalama çalışmaları sürüyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Orhan Onur Gemici

Haber Yorumları (4)
ERTONGA: İftira atmaya doymadınız. Yeterin artık yeter.
IBRAHİM: Alparslan kuytul hoca ile ne alakası var Alparslan hoca böyle bir şey yapsa hiç çekinmeden ben yaptım der zaten her kes biliyor ki Alparslan hoca sözünü kimseden sakınmak.
AAAA: Şeria istiyorsan ülkeyi terket terketmeSen biz çıkarmasını biliriz
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title