Başkent'i karıştıran iddia! Bodrum katında bulunan 68 köpeğin ses telleri alınmış

Başkent'i karıştıran iddia! Bodrum katında bulunan 68 köpeğin ses telleri alınmış

03.12.2020 09:07 | Son Güncelleme: 24.12.2020 14:34

Ankara'nın Keçiören ilçesinde bir bodrum katta hayvanların yaşamasına elverişli olmayan koşullarda farklı cinslerde 23'ü yavru toplam 68 köpek bulundu. Köpeklerin ses tellerinin bir veteriner tarafından alındığı iddia edilirken, olayla ilgili bir kişi yakalandı.

Ankara'nın Keçiören ilçesinde bir ihbar üzerine gerçekleştirilen denetimlerde bir binanın bodrum katında hayvanların yaşamasına elverişli olmayan koşullarda farklı cinslerde 23'ü yavru toplam 68 köpek bulundu.

SES TELLERİNİN ALINDIĞI İDDİASI

Köpekler kafeslerine koyularak olay yerine gelen Keçiören Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerine teslim edilirken, hayvanların gözlerindeki korku bir hayvansever tarafından çekilen görüntülere yansıdı. Ayrıca hayvanların ses tellerinin bir veteriner tarafından alındığı iddia edildi.

Başkent'i karıştıran iddia! Bodrum katında bulunan 68 köpeğin ses telleri alındı

PARA CEZASI KESİLDİ

Yakalanan şüpheliye, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu 5'inci maddesi gereğince hayvan başına 181 TL olmak üzere toplamda 12 bin 308 TL cezai işlem uygulandığı, ayrıca olayın sorumluları hakkında adli işlem başlatıldığı öğrenildi.

Başkent'i karıştıran iddia! Bodrum katında bulunan 68 köpeğin ses telleri alınmış

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Doğruluk Kontrolü
Ankara'da bir binanın bodrum katında bulunan 68 köpeğin ses tellerinin alındığı iddiası
YANLIŞDOĞRU
BULGULAR

Ankara'da bir bodrum katta farklı cinslerde 23'ü yavru toplam 68 köpek bulundu.

Bulunan köpeklerin ses tellerinin bir veteriner tarafından alındığı iddia edildi.

Konuyla ilgili inceleme başlatan Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, sunduğu rapor ile iddiaları doğruladı.

Haber Yorumları (21)
ELİF: Hayvanlara yapılan zulüm karşılığında para almak. ADALET!
YEŞİM AKBAS: Bu mehametsizligin cezası bumudur Allah hepsinin belasını versin. Ne devlet devlet ne insanlar insan. Bu kadar olamaz ya.hergun televizyonu açmaktan insan olmaktan korkuyoruz.biz nasi müslüman ülkeyiz. Onlar Allahın sessiz kullarıydı.bu kadar mı tammulunuz yok yazıklar olsun aldınız nefese yazıklar olsun vicdanınıza. Inş çeşitli açılar çekerek ölürsünüz böyle devletinde Allah belasını versin
N: Yasayı çıkarmak için daha ne bekliyorlar gerçekten yazık adalet nerde?Her gün bu masumların canı yanıyor yeter
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title