Başbakan Yardımcısı Şener: "Türkiye Barış Gücünde Bulunma Eğilimindedir''

Başbakan Yardımcısı Şener: "Türkiye Barış Gücünde Bulunma Eğilimindedir''

Devlet Bakanı Ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener,"şu Anda Alınmış Bir Karar Bulunmamakla Birlikte Türkiye Bu Barış Gücünde Bulunma Eğilimindedir." Dedi.çeşitli Ziyaretler İçin Geldiği Sivas'ın Gürün İlçesinde Kaymakamlık Ve Belediye Başkanlığında Bir Takım İncelemelerde Bulunan Şener Burada ...

Başbakan Yardımcısı Şener:

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener,¨Şu anda alınmış bir karar bulunmamakla birlikte Türkiye bu barış gücünde bulunma eğilimindedir.¨ dedi.
Çeşitli ziyaretler için geldiği Sivas`ın Gürün ilçesinde Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığında bir takım incelemelerde bulunan Şener burada ilçe ile ilgili sorunları dinledikten sonra, Gürün AKP ilçe başkanı Levent Gürbüz`ün oğlu ve yeğeni Erkan Gürbüz`ün sünnet törenlerine katıldı. Mustafa Gürbüz`ün kirverliğini yapan Şener sünnet olacak çocuklara bir takım hediyeler verdi. Burada bir gazetecinin `İsrail-Lübnan savaşında Birleşmiş Milletler barış gücü gönderme kakarı aldı. Türkiye bu barış gücü içinde yer alacak mı` sorusunu cevaplandıran Bakan Şener,¨Bildiğiniz gibi ortadoğuda Türk kamuoyunun da yakından izlediği önemli olaylar, önemli gelişmeler meydana gelmektedir. Son bir ay içinde İsrail`in Lübnan`a yönelik sürdürdüğü harekatlarda çok sayıda sivil masum çocuklar hayatını kayıbetti. Ve bu tablolar tüm kamu oyunda büyük infiale yol açmıştır. Ve sağlanan bir ateşkes var. Bu çerçeve içerisinde Birleşmiş Milletlere ait bir barış gücünün o bölgede bulunmasında fayda mülehaza edilmektedir. Türkiye bu konuyla ilgili gerekli açıklamaları değerlendirmeleri yapmıştır. Dışişleri bakanımız bölgeye gitmiştir. Burada incelemelerde ve görüşmelerde bulunmuştur. Şu anda alınmış bir karar bulunmamakla birlikteTürkiye barış gücünde bulunma eğlimindedir.¨ dedi. ¨Türkiye Birleşmiş Milletlerin neresinde yer alacak¨ sorusuna ise Bakan Şener,¨Olayın ayrıntıları ile ilgili konular daha sonraki safhalarda zaten açıklanacaktır.¨ dedi. Bakan Şener daha sonra incelemelerde bulunmak üzere Divriği ilçesine geçti.

Kaynak: DHA