Barbaroslar Golem kimdir? Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı Golem kim oynuyor, gerçekte kim? - Haberler
Haberi Paylaş

Barbaroslar Golem kimdir? Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı Golem kim oynuyor, gerçekte kim?

Haberler.com - Haberler | Gündem
Barbaroslar Golem kimdir? Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı Golem kim oynuyor, gerçekte kim?

Engin Altan Düzyatan'ın başrolünde yer aldığı Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin oyuncuları izleyicilerin merak konusu oldu. Dizi hakkında detaylar araştırılırken en çok da Golem gerçekte kim olduğu merak edildi. Peki, Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı Golem kim oynuyor, gerçekte kim? Barbaroslar Golem kimdir? İşte, Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı oyuncuları ve konusu!

TRT 1'in iddialı dizisi Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı, oyuncu kadrosu ile izleyicilerin ilgi odağı oldu. Konusu ve oyuncuları hakkında detaylı araştırmalar yapılan dizideki karakterle de ayrı ayrı merak edildi. Bu konuda en çok araştırılan konulardan biri de Barbaroslar Golem kimdir, oldu. Peki, Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı Golem kim oynuyor, gerçekte kim? İşte, detaylar…

Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı dizisinde Golem karakterini Ali Murt Altuneşe canlandırmaktadır.

Dizi, Osmanlı Devleti'nin deniz aşırı seferlerinde unutulmaz zaferlere imza atmayı başaran, Kızılsakal lakaplı Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatını anlatmaktadır. Devletin kaptan-ı deryası olan Hayreddin Paşa, Akdeniz'de Osmanlı üstünlüğünü sağladı. Tüm Akdeniz kıyılarını egemenlik altına alan Oruç Reis'in en büyük destekçisi, kardeşi Barbaros Hayreddin Paşa oldu.

Barbaros Hayreddin Paşa'nın asıl adı Hızır Reis'tir. Ona ''dinin hayırlısı'' anlamına gelen Hayreddin adını, Osmanlı Devleti'ne yaptığı hizmetlerden dolayı Padişah Yavuz Sultan Selim verdi. Barbaros ismi ise, aslında ağabeyi Oruç Reis'e aittir; ancak onun ölümünden sonra Hayreddin Paşa tarafından da kullanılmıştır. Bu ismin verilmesinin sebebi de, Oruç Reis ve diğer kardeşlerinin kızıl renge çalan sakallarının olmasıdır: Barba, ''sakal''; rossa ise ''kızıl'' anlamına gelmektedir.

Ulaş Tuna (Barbaros Hayrettin Paşa veya diğer adıyla Hızır Reis)

Engin Altan Düzyatan (Oruç Reis)

Yetkin Dikinciler (İshak Reis)

Caner Topçu (İlyas Reis)

Bahadır Yenişehirlioğlu

Melis Babadağ

Nezir Çınarlı

Gökhan Gencebay

Pelin Akil

Gülcan Arslan Haberler.com kısaca bilgiler sizlerle. Aşağıdan haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Yiğit Özşener Haberler.com sizler için en doğru bilgileri araştırıyor. Doğru kaynak için doğru yerdesiniz.

Devrim Evin

İsmail Filiz

Ali Murat Altunmeşe

Gökhan Gencebay

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title