Balıkesir: Türkiye'nin En Büyük Çadır Pazarı Gönen'e Kuruluyor
Haberler » Güncel » Haber

Balıkesir: Türkiye'nin En Büyük Çadır Pazarı Gönen'e Kuruluyor

Türkiye'nin En Büyük Çadır Pazarı Balıkesir'in Gönen İlçesi'ne Kuruluyor.

Balıkesir: Türkiye'nin En Büyük Çadır Pazarı Gönen'e Kuruluyor

Türkiye'nin en büyük çadır pazarı Balıkesir'in Gönen İlçesi'ne kuruluyor.

Toplam 23 bin 900 metrekaresi kapalı olmak üzere 64 bin metrekareyi bulan toplam hizmet alanıyla Türkiye'nin en büyük kapalı pazarı olma özelliğine sahip olan pazar yerinin rüzgar alan kısımları, polikabonat solid denilen ve şeffaf olarak imal edilen malzemeyle kaplanacak. Dev çadır aynı zamanda 1. derecede deprem bölgesi olan Gönen'de Türkiye'nin en büyük kapalı çadırı olma özelliğine de kavuşacak.

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, "Keşkelerden bu memleket çok çekti. Yapılan ve yapılamayan hizmetler için keşke sözü vicdan rahatlatmaktır. Biz yöneticilerin geleceği hesap ederek iş yapmak zorunda olduğumuz gerçeğini aklımızdan çıkartmamamız lazım. İşte bu gerçeklerden biri de ilçemizin 1. derecede deprem bölgesi olması. Çok amaçlı olarak kullanılabilecek bu kompleksimizi çepeçevre şeffaf ve sağlam bir malzeme ile kapatarak, bir deprem halinde vatandaşlarımızın sığınabileceği güvenli bir alan haline dönüştürülecek. Zaten burayı inşa ederken buna göre hareket ettik. Bu da belediyelerin itfaiye aracı almasına benzer. Yani hiç kimse yangın çıksın istemez ama çıktığında da ilk ve en önemli müdahale itfaiyeden gelir. Bu düşünceyle hareket ederek keşkeleri kullanmamaya gayret gösteriyorum" dedi.

Kapalı pazar yerinin tüm Türkiye'ye örnek teşkil ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Yakar, bu gibi yerlerde kayıt dışı ekonominin de önüne geçildiğini hatırlattı.