Bakan Yıldırım'dan Gazi Yakup Satar'ın Ailesine Taziye Ziyareti

Bakan Yıldırım'dan Gazi Yakup Satar'ın Ailesine Taziye Ziyareti

Eskişehir'e Gelen Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım, Merhum Son İstiklal Gazi'si Yakup Satar'ın Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu.

Bakan Yıldırım'dan Gazi Yakup Satar'ın Ailesine Taziye Ziyareti

Eskişehir'e gelen Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım, merhum son İstiklal Gazi'si Yakup Satar'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş.'de (TÜLOMSAŞ) yapılan 74 adet vagon teslim törenine katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, daha sonra merhum İstiklal gazisi Yakup Satar'ın Hacıseyit Mahallesi'ndeki evine giderek, ailesini başsağlığı ziyaretinde bulundu. Bakan Yıldırım'ın üzüntülerini dile getirdiği ziyarette duygusal anlar yaşandı. Bakan Binali Yıldırım, "Bu mücadeleyi, bu sıkıntıyı çekmeyenler yaşamayanlar, ülkenin nereden, nereye geldiğini kolay kolay bilemezler. Bağımsızlığın değerini bile, o bağımsızlığı bedelini ödeyenler bilir. Biz bugün memlekette huzur ve güven içinde yaşıyorsak o dönemde yapılan milli mücadele sayesinde yaşıyoruz. Gazi Yakup Satar da milli mücadelelerde yer almış son gazi idi, Allah rahmet eylesin" dedi.

Satar ailesi de, Bakan Yıldırım'ın ziyaretin duydukları memnuniyeti dile getirdi.

(HÖ-NÇ-Y)