Bakan Koca'dan "Okullar açılacak mı?" sorusuna yanıt: Salgının seyri belirleyecek

Bakan Koca'dan "Okullar açılacak mı?" sorusuna yanıt: Salgının seyri belirleyecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların açılmasıyla ilgili soruya, "Bu konuyu salgının seyri belirler. Şu dönemde okulların açılmamasına yönelik bir yaklaşımımız olmadı. Her ihtimale hazırlıklıyız" diyerek net yanıt vermedi.

01.07.2020 20:23 | Son Güncelleme: 02.07.2020 12:07

Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin koronavirüs mücadelesiyle ilgili merak edilen sorulara yanıt verdi.

Koca, vaka artışları sonrası "Yeni dönemde okullar açılacak mı?" sorusuna "Daha okulların açılmasına zamanımız var. Bilim Kurulu'nda bu konu gelmemiş oldu. Bu konuyu salgının seyrini belirler. Okulların açılmasına yakın dönemde Bilim Kurulu rakamların seyrine göre tartışılır, alınması gereken öneri anlamında bir yaklaşım olursa paylaşmış oluruz." yanıtını verdi.

"HER İHTİMALE KARŞI DİJİTAL ORTAMDA EĞİTİM HAZIRLIKLARI YAPILIYOR"

Her ihtimalin değerlendirildiğini söyleyen Koca, "Şu dönemde okulların açılmamasına yönelik bir yaklaşımımız olmadı. Her ihtimale karşı dijital ortamda dijital eğitimi yapmak noktasında zaten hazırlık yaptıklarını biliyoruz. Bu anlamda farklı seyir sözkonusu olursa Bilim Kurulu'nun önerisi olur onu da paylaşmış oluruz." dedi.

Bakan Koca'dan 'Okullar açılacak mı?' sorusuna yanıt: Salgının seyri belirleyecek
Şu an buradasınız: Bakan Koca'dan "Okullar açılacak mı?" sorusuna yanıt: Salgının seyri belirleyecek - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.7.2020 10:30:07. #1.14#
title