Bakan Koca'dan 'inaktif aşı' açıklaması: Mutasyonlardan daha az etkilenecek

Bakan Koca'dan 'inaktif aşı' açıklaması: Mutasyonlardan daha az etkilenecek

19.02.2021 17:17 | Son Güncelleme: 19.02.2021 18:27

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, inaktif aşının yan etki riski düşüklüğünün yanında mutasyonlardan da daha az etkileneceğini daha önce ifade ettiklerini hatırlatarak, "Şimdi, dünya bunu da konuşmaya ve haberleştirmeye başladı. Bu ülkenin güzide vatandaşlarına en iyiyi temin etmek için çalışmaya devam ediyoruz." ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınında görülen mutasyona karşı inaktif aşıların (Çin aşısı) etkileriyle ilgili Twitter'dan açıklama yaptı.

Bakan Koca, "İnaktif aşının yan etki riski düşüklüğünün yanında mutasyonlardan da daha az etkileneceğini daha önce ifade etmiştik. Şimdi, dünya bunu da konuşmaya ve haberleştirmeye başladı. Bu ülkenin güzide vatandaşlarına en iyiyi temin etmek için çalışmaya devam ediyoruz" ifadesini kullandı.

Bakan Koca'dan 'inaktif aşı' açıklaması
Bakan Koca'dan 'inaktif aşı' açıklaması: Mutasyonlardan daha az etkilenecek

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (9)
KOBRA MURAT: 4 ay sonra sil bastan bir daha yaslilari asilarken de bir haberci bunu cin asisina olan ovguleri bir sorsun. Etkinligi %50... Sputnik icin ugrasiliyor, o olana kadar ne yapican cin asini ovmeye devam...
HASAN: sen yeni birf aşı yapta senden alalım lan AB daha dogru dürüst vatandaşlarına aşı bulamadı biz 10 milyon insanımızı aşıladın şimdfiye kadar da aşırı bir anormal durum görülmedi sen doktormusun da sana veba aşısı falan vuralım
M.AĞAOĞLU: Allah sana güç kuvvet versin Fahrettin baba, ne gecen var ne gündüzün allah sana hayırlı uzun ömür versin.seni sevmeyen ölsün.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title