Bahçeli'den Şivan Perver ve Ahmet Kaya'ya Sert Eleştiri

Bahçeli'den Şivan Perver ve Ahmet Kaya'ya Sert Eleştiri

Bahçeli'den Şivan Perver ve Ahmet Kaya'ya Sert Eleştiri
Haberler.Com - Haberler | Politika

MHP lideri, parti grubunda Şivan Perver için 'ispatlı hain', Ahmet Kaya için de 'PKK'lının suçu saz çalmakmış' ifadelerini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ve Kürt sanatçı Şivan Perver'i ağırladığı tarihi Diyarbakır ziyaretinin yankıları devam ediyor. Bu ziyaretle ilgili en sert eleştiri MHP lideri Devlet Bahçeli'den geldi. Bahçeli, partisinin grup toplantısında Başbakan Erdoğan'a sert sözlerle yüklendi.

ŞİVAN PERVER: İSPATLI HAİN

Tarihi ziyarette Barzani'ye eşlik eden Şivan Perver'i ispatlı hain olarak nitelendiren Bahçeli "Şivan Perver isimli bölücü ve sözde şarkıcı ile tezahüratlar eşliğinde Diyarbakır'a gelmiştir. Erdoğan'ın dost diye methiyeler düzdüğü bu terör destekçisi 37 yıl sonra sanki Babasının çiftliğine gelir gibi Türkiye'ye gelmiştir. Abdullah Öcalan barış savaşçısıdır, terörist değildir, terörist Türkiye Devleti'dir diyen rezil bu kişidir. İmralı'daki kahramanı selamlıyorum diyen delilli ispatlı hain bu kişidir. Allah kahretsiz Türk dilini başımızdan defedelim diyen ahlaksız bu kişidir. Başbakan bu PKK'lıyı dost olarak görmüş ve gönlünü ardına kadar açmıştır" dedi.

AHMET KAYA'YA SERT ELEŞTİRİ

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasında 'Keşke o da aramızda olup bugünleri görseydi' dediği Ahmet Kaya'yı da eleştiren Bahçeli şu ifadelere yer verdi: "Başbakan hısım ve akrabası olduğunu düşünmeye başladığımız Barzani'nin önünde Ahmet Kaya'nın şiirini okurken bazıları ağlamıştır. Protokol kısmında gözyaşları sel olup birbirine karışmıştır. Hayatı boyunca şehitlere bir damla gözyaşı dökmeyen hiçbir milli davada yaşarmayan izansızlar, insafsızlar ve hep nefsine tapan kibir ukalaları koro oluşturup PKK'lı Ahmet Kaya'nın ağıdını ölümünden 13 yıl sonra yapmıştır. Erdoğan madem bu kadar Ahmet Kaya hastasıdır, madem bu kadar matemlidir o zaman en kısa sürede bu terörist havarisinin adına bir anıt yaptırmalı, orayı kendisine mesken tutmalı yakınlarında da bir ev tutarak sürekli anıtı seyretmelidir. Başbakan'a göre bu PKK'lının suçu saz çalmakmış. Erdoğan öldürmek için ille de tüfek top ve hançer mi kullanımalı, saz kalaşnikof ve sen ve dostun gibi zihniyetler de canlı bomba olamazlar mı?"

Bahçeli'den Şivan Perver ve Ahmet Kaya'ya Sert Eleştiri

Kaynak: Haberler.Com

Manşet Haberler

title