Azerbaycan, Ermenistan ordusuna ait iki İHA'yı düşürdü

Azerbaycan, Ermenistan ordusuna ait iki İHA'yı düşürdü

20.10.2020 18:41 | Son Güncelleme: 20.10.2020 19:44
Azerbaycan, Ermenistan ordusuna ait iki İHA'yı düşürdü

Azerbaycan ordusu, Gence ve Garanboy kentleri istikametinde seyreden ve keşif uçuşu gerçekleştiren Ermenistan ordusuna ait iki insansız hava aracını imha etti.

Azerbaycan ordusunun Ermenistan'a ait bir insansız hava aracını (İHA) daha düşürdüğü bildirildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, bugün akşam saatlerinde Ermenistan'a ait bir İHA'nın Goranboy ilinin Tapkarakoyunlu köyü üzerinde keşif uçuşu gerçekleştirdiği belirtildi.

Açıklamada, söz konusu İHA'nın Azerbaycan hava savunma güçlerince vurularak düşürüldüğü kaydedildi.

GENCE'DE DE BİR İHA DÜŞÜRÜLDÜ

Azerbaycan hava savunma güçleri bugün ülkenin 2'nci büyük kenti Gence istikametinde seyreden bir İHA'yı da düşürmüştü.

NE OLMUŞTU?

Azerbaycan ordusu, Ermenistan ordusunun sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine 27 Eylül'de karşı saldırı başlatmıştı. Mevzilerini kaybeden Ermenistan ordusu, Azerbaycan'ın sivil yerleşim birimlerine top ve füzelerle saldırısını sürdürmüştü.

Ermenistan ve Azerbaycan, Moskova'da yapılan görüşmelerde, 10 Ekim saat 12.00'den itibaren geçerli olmak üzere Dağlık Karabağ'daki cenazelerin ve esirlerin değişimini öngören insani amaçlı "ateşkes" kararı almıştı.

Ermenistan ordusunun, ateşkesin üzerinden 24 saat geçmeden Azerbaycan'ın Gence kentine füzelerle saldırması sonucu 10 kişi ölmüş, 35 kişi yaralanmıştı.

Ermenistan ordusu, 17 Ekim'de 2'nci defa Gence kentine füze ile saldırı düzenlemiş, bunun sonucunda 13 sivil yaşamını yitirmiş, 50'nin üzerinde sivil yaralı olarak enkaz altından çıkartılmıştı.

İki ülke arasında, 18 Ekim'de ikinci kez geçici insani ateşkese kararı alınmış, ancak Ermenistan ateşkesi ihlal ederek yeniden sivilleri hedef almıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı / İdiris Okuduci

Haber Yorumları (5)
ÇOCUK RUHLU ERMENİLER: Bu peşinyana sormak lazım Azerbeycan ihalarından şikayet ediyordu ya düşürülen bu 2 ihaları 2 kara kargamıymış ? bu kargalarla ne yapacakmış ki? Azerbaycandan bu kargalara peynirmi çaldıracakmış ? bunlar kesecek biçecek bombalayarak karşılarındaki rakibi acaımadan canice öldürecek fakat onlar ölmeye kaybetmeye başlayınca dünyayı ayağa kaldıracak feryat figan edecekler mağdurları oyanacaklar çok komik duruma düşüyorlar farkında değiller savaş bu savaş çıkaran sizler saldıran öldüren sizlersiniz
FAHRETİN AGA: su bizim bayraktar degilmi barsaklari cikmis
XXX: Sen kendini bayraktar diye avut. Bayraktarı ülkendekilere sor. Sesini duyduğunda kaçışan askerlerine sor.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title