AYSEL TUĞLUK HABERLERİ

Aysel Tuğluk haber, Aysel Tuğluk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aysel Tuğluk

Aysel Tuğluk

Doğum Yeri Elazığ / Türkiye
Doğum Tarihi 17.7.1965

Aysel Tuğluk Kimdir ?

17 Temmuz 1965 yılında Elazığ ' da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı. Toplumsal Hukuk Araştırmaları Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. İnsan Hakları Derneği Üyesi ve Yurtsever Kadınlar Derneği Kurucusu oldu. Demokratik Toplum Partisi Eşbaşkanlığı görevini yürüttü. XXIII. Dönem Diyarbakır milletvekilidir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Aysel Tuğluk - 14.03.2021
Haftanın tarihine bakış
2018- Eski HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, "terör örgütü yöneticisi olmak" suçundan yargılandığı davada 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Aysel Tuğluk - 14.10.2020
Kamu mali yönetimi ve kontrolüne ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
Meral Danış Beştaş, Sebahat Tuncel ve Aysel Tuğluk'un Kandıra Cezaevinde dört yıldır tutuklu oldukları halde Kobani protestosu soruşturması sebebiyle haklarında tekrar tutuklama kararı verildiğini söyledi.
Aysel Tuğluk - 15.03.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Eski HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, "terör örgütü yöneticisi olmak" suçundan yargılandığı davada 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Aysel Tuğluk - 10.10.2019
İçişleri Bakanı Soylu, canlı yayında
Ankesörlü telefon görüşmelerinin FETÖ konusunda delil sayılmadığı yönünde gelen soruyu da yanıtlayan Soylu şöyle devam etti: "Adalet Bakanlığı'yla ortalama ayda veya bir buçuk ayda bir bir araya geliriz. Yukarıdan aşağıya sadece FETÖ meselesini, diğer meselelerde diğer birimler bir araya gelir. FETÖ meselesi bizim için başlıktır. Adalet Bakanlığıyla. Sadece ankesör operasyonu değil, gaybubet evi operasyonları da dahil olmak üzere diğer itiraflarla ilgili olan operasyonların hepsine bakarız. Eksiklikler nelerdir buna bakarız. Buradan yürürüz. Bizim tarafımız da ve o tarafta eksik olan işler olabilir. Ama bütün bunlar masamızda konuşulur. FETÖ meselesine halel getirmeyecek şekilde çözüme kavuşturulur." "Böyle bir şey zinhar yok" Özbekistan uyruklu Nadira Kadirova'nın ölümüyle ilgili soruyu cevaplayan Soylu, "Benim evimde de çalışan insan var. Allah korusun böyle bir şey olsa. Böyle bir işle karşı karşıya kalacağım diye ödüm patlıyor. Allah muhafaza. Böyle bir olay var, bu olayla ilgili polisin, adliyenin, otopsinin, adli tıbbın kendine ait sorumlulukları var. Bütün bunların dışında kamuoyunda veya birtakım çevreler tarafından yönlendirilmeye çalışılan bir süreç var. Ben bu olayı öğrenir öğrenmez, zannediyorum beşinci dakikasında falan. Bizi sadece bu olaylar değil, orada da suçladılar HDP Milletvekili Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde.
Aysel Tuğluk - 16.12.2018
2019 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Cenazelerin, toplumun önemli değerlerinden olduğunu söyleyen Oruç, "Sizler Aysel Tuğluk'un annesinin Ankara'da gömülmesine dahi izin vermeyen zihniyeti beslediniz.
Aysel Tuğluk - 27.11.2018
Aysel Tuğluk'un Annesinin Cenazesindeki Olaylarla İlgili Dava
Eski HDP Van Milletvekili Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesinde yaşanan olaylarla ilgili 19 sanığın, "inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engellemek" ve "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet" suçlarından yargılanmasına devam edildi.
Aysel Tuğluk - 20.11.2018
Hdp'li Buldan: AİHM'in Kararı Bizler Tarafından Memnuniyetle Karşılandı
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Pervin Buldan, AİHM'nin Selahattin Demirtaş kararını değerlendirdi. Bu karardan mutlu olduklarını kaydeden Buldan, şöyle konuştu: "Biraz önce aldığımız bir karar var. AİHM, sevgili Selahattin Demirtaş'ın kararını lehte sonuçlanmak üzere açıkladı. Bu karardan dolayı duyduğumuz memnuniyeti ve sevinci tüm sizler aracılığı ile kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Bu önemli bir karar ve AİHM'in Selahattin Demirtaş'ın derhal serbest bırakılması kararı bizler tarafından memnuniyet ve coşkuyla karşılandı. Burada hukukun üstünlüğünün gereği olarak bu kararın yerel mahkemede bir an önce karara bağlanması gerektiğini ve başta sevgili Selahattin Demirtaş olmak üzere tüm tutuklu arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılması gerekiyor. Şu andan itibaren Demirtaş'ın ve arkadaşlarımızın tutuklu bulunması hem yasal hem anayasal hem de uluslararası hukuka aykırı olduğunu ifade ediyor ve sevgili Selahattin Demirtaş'ın derhal serbest bırakılması gerektiğini ifade ediyoruz."  HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, sözlerine şöyle devam etti: "Hem Selahattin Demirtaş hem Figen Yüksekdağ, Gültan Kışanak, Gülser Yıldırım ve hem de düşüncelerinden dolayı rehin olarak tutulmakta olan  ismini sayamadığım tüm arkadaşlarımız iki yıldır özgürlüklerinden mahrum olarak rehin tutuluyorlar. AİHM kararı önemlidir. AİHM kararında şunları ifade etmiştir. 'Tutukluluğun devam etmesini haklı kılan yeni tanıklar ve gerekçeler ileri sürülmedikçe tutukluluğun en kısa sürede sona ermesini talep ediyoruz' demiştir. Buradan yerel mahkemelere kararın gereğinin yerine getirilmesi gerektiğini ve derhal arkadaşlarımızın serbest bırakılması çağrısını bir kez daha buradan yapıyoruz. En kısa sürede Selahattin Demirtaş da, Figen Yüksekdağ da, Sebahat Tuncel de, Aysel Tuğluk da, bizlerin sizlerin verdiği mücadele sonucu mutlaka özgürlüklerine kavuşacaklar ve birlikte olacağız.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Aysel Tuğluk Haberleri | Aysel Tuğluk Kimdir - Haberler - Aysel Tuğluk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aysel Tuğluk kimdir, hayatı ve biyografisi. Leyla Güven: 22 yıl 3 ay hapis cezası onanan eski HDP milletvekilinin avukatları Yargıta
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.06.2021 11:45:03. #1.13#

title