Aydın: Ak Parti Aydın Milletvekilleri Sultanhisar'da

Aydın: Ak Parti Aydın Milletvekilleri Sultanhisar'da

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın milletvekilleri, Aydın'ın Sultanhisar İlçesi'nde düzenledikleri toplantıyla, ilçe halkının ve ilçeye bağlı köy muhtarlarının sorunlarını dinledi.

Aydın: Ak Parti Aydın Milletvekilleri Sultanhisar'da

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın milletvekilleri, Aydın'ın Sultanhisar İlçesi'nde düzenledikleri toplantıyla, ilçe halkının ve ilçeye bağlı köy muhtarlarının sorunlarını dinledi.

Sultanhisar Esnaf Kefalet Kooperatifi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Aydın milletvekillerinden Semiha Öğüş ve Ahmet Rıza Acar, Sultanhisar Kaymakamı Orhan Mardinli, AK Parti İl Meclis Üyesi İlhan Karaman, AK Parti Aydın Kadın Kolları Başkanı Demet Pilevneli, Sultanhisar Belediye Başkanı Fazıl Törün, Atça Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, ilçeye bağlı köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıda ilk konuşan Sultanhisar Belediye Başkanı Fazıl Törün, 2007 Yılının Nisan ayında başlanacak olan alt yapı çalışmaları İçin 7 trilyona ihtiyaç olduğunu, belediye bütçesinin tamamının 3 trilyon olduğunu belirtti. Sultanhisar girişinde bulunan eski zeytinyağı fabrikasının zeytinyağı müzesi ve sosyal tesis yapılması için destek isteyen Fazıl Törün, "İlçemizde bulunan tarihi binanın kent kütüphanesi ve müzesi yapılması için devletten yüzde 49'luk destek istiyoruz. İlçemizde bulunan 2 adet jeotermal kuyunun ve fidanlığın, bir an önce sorunlarının çözülmesini ve bu kuyuların yabancılara değil Aydınlılar'a verilerek işletilmesini talep ediyoruz" dedi.

Sultanhisar Belediye Başkanı Fazıl Törün'den sonra söz alan Atça Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya ise, Atça Şehitler Abidesi yolunun Yenipazar'a bağlanarak 34 kilometrelik yolun 11 kilometreye düşeceğini belirtti ve yolun yapım çalışmalarının bir an önce başlanmasını istedi. Yıldırımkaya, Atça Beldesi'nde atıl vaziyette bulunan 2 adet okulun onarımı yapılarak kendilerine destek olunmasını da istedi. Toplantıda söz alana köy muhtarları ise, 40 yıldır kullanmakta oldukları su borularının değiştirilmesini istedi.

Toplantıda daha sonra, Buharkent İlçe Emniyet Amirliği'nden Sultanhisar İlçe Emniyet Amirliği'ne atanan Emniyet Amiri Ferhat Akbaş, Sultanhisar'da son 1 yıl içinde yaşanan hırsızlık olayları ile bilgi verdi. İlçede kayıtlı 21 hırsızlık olayından 5 tanesinin failinin bulunduğunu, geriye kalan 16 tanesinin ise faili meçhul olduğunu söyledi. Sultanhisar için 20 milyara mal olacak olan kameralı denetimin kurulması gerektiğini söyleyen Akbaş, Sultanhisar'da yaşanan hırsızlık olaylarının yüzde 60'ının gündüz yaşandığını kaydetti.

Sultanhisarlı vatandaşların ve muhtarların sorunlarını dinleyerek tek tek not alan AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Rıza Acar, not aldığı sorunların 2007 yılı sonuna kadar çözüleceğini söyledi. Toplantıda söz isteyen Malgaçemir Köyü Muhtarı Ahmet Koçyiğit, "Hasta olmayan ebe istiyoruz' demesi üzerine AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Rıza Acar, Aydın Sağlık Müdürü Mehmet Çobanoğlu'nu cep telefonundan arayarak, sık sık rapor alarak 2 aydır görev yapmadığı iddia edilen ebe hakkında bilgi istedi ve ebe hakkında soruşturma açılması talimatını verdi. Sağlık kurumlarına uyarıda bulunarak, görevlerine sadık olmayanlar hakkında yasal işlemlerin yapılacağını belirten Acar, "AK Parti hükümetinde çalışmayana iş yok" dedi.

Kaynak: İHA